Výmeny & špekulácie

Prečo by bola výmena Jacka Johnsona chybou?

Michal Bujna, 14. 01. 2018 V piatok sa objavila informácia, že obranca Jack Johnson požiadal vedenie tímu Columbus Blue Jackets o výmenu. Existuje však niekoľko dôvodov, prečo by takáto výmena nebola výhodná pre tím z Ohia a ani pre tím, ktorý by hráča získal.V prvom rade, na Johnsona sa netreba pozerať ako na hráča, ktorý požiadal o výmenu, ale skôr ako na hráča, ktorému po sezóne končí zmluva a môže sa stať neobmedzeným voľným hráčom. To znamená, že by mohol skončiť len ako tzv. „rental player“, teda hráč, ktorý v novom tíme pobudne len pár mesiacov do konca sezóny.

Pre potenciálnych záujemcov je tu však háčik a to je ten, že väčšinou sa o „rental“ hráčov zaujímajú z dôvodu posilnenie svojich ambícií pre play-off. Johnson však v tejto sezóne v hierarchii Columbusu poklesol z určitého dôvodu – výkonnostne sa citeľne zhoršil.

Johnson mal vždy problémy s pozičnou hrou a táto sezóna nie je výnimkou. Navyše, nie je ani taký produktívny ako v minulosti. V 46 dueloch získal sedem bodov. To by teda pre nový tím nebola žiadna výhra, hlavne, ak sú na trhu k dispozícii aj iné možnosti. A samozrejme, lacnejšie (Johnson má „cap-hit“ 4,36 mil. dolárov).

A prečo by to bola chyba z pohľadu Columbusu, keď mu aj tak končí kontrakt a chce odísť? Faktom je, že by za neho tím nezískal veľa. Ak by sa nejakým spôsobom podarilo získať skúseného hráča, výmena by mohla byť výhodná, ale to momentálne znie nepravdepodobne.

Viac ako draftová voľba či hráč do systému by sa Blue Jackets do zvyšku sezóny hodila Johnsonova prítomnosť. Napriek jeho situácii má stále v sebe veľa skúseností a to sa najmladšiemu tímu NHL hodí najmä pre play-off. To by však najskôr musel tím urovnať situáciu. Johnson však našťastie nechová voči Columbusu nevraživosť, len by chcel viac hrávať, aby získal v lete lukratívnejší kontrakt.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu