Výmeny & špekulácie

Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej časti

Michal Bujna, 07. 04. 2018 Dnes by sa podľa pôvodného rozpisu uzavrela 15 zápasmi základná časť. Tú nakoniec ukončí nedeľný zápas medzi Bostonom a Floridou. Ten by mohol potenciálne rozhodovať o poslednom postupujúcom na východe. Západná konferencia bude mať jasno už dnes.

St. Louis alebo Colorado?
Na západe lepšie vyvrcholenie prísť nemohlo. V priamom súboji si totiž o postup zahrajú Blues a Avalanche. Po piatkovej výhre nad Chicagom je na tom lepšie St. Louis, ktoré má jednobodový náskok.

Znamená to, že Colorado potrebuje na postup dva body, ale len získane v normálnom hracom čase. Ak by vyhralo len po predĺžení alebo nájazdoch, nepostúpilo by. Blues majú totiž viac „ROW“ (41 vs. 40) a tiež lepšiu bilanciu vzájomných zápasov.

Philadelphia alebo Florida?
Na východe je v lepšej pozícii Philadelphia, ktorá má zdanlivo pohodlnú pozíciu so štvorbodovým náskokom pred Floridou. Ak dnes Flyers získajú bod, zaistia si postup. Hrajú však proti motivovanému rivalovi, Rangers.

Ak by Letci bod nezískali, budú sa musieť spoliehať na zaváhanie Panthers. Tí dnes hrajú proti Buffalu a zajtra proti Bostonu. Strata čo i len jediného bodu im sezónu ukončí po základnej časti. Ak by pritom nezískali ani jednu výhru bez nájazdov (ROW), nerozhodla by vzájomná séria, ale gólový diferenciál.

Oba tímy pritom rozdeľujú len štyri góly. Ak by aj v tomto došlo k zhode, NHL už na utorok naplánovala špeciálny zápas, ktorý by sa hral až do rozhodnutia o postupujúcom. Je to síce malá pravdepodobnosť, ale je to možný scenár.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu