Výmeny & špekulácie

Porovnanie: Najproduktívnejší Čech je tretí, Slovák až na 200. mieste

Michal Bujna, 19. 12. 2017 Po tretine sezóny prišiel čas porovnať si, ako sa darí hráčom z Česka a zo Slovenska. Asi je každému jasné, že hráči spoza rieky Morava sú na tom podstatne lepšie. Jeden dokonca atakuje bodových lídrov celej NHL!

Najproduktívnejším Čechom je Jakub Voráček z Philadelphie, ktorý je momentálne tretí v kanadskom bodovaní so 41 bodmi. Najproduktívnejšieho Slováka by sme hľadali dlho, kým by sme sa dostali na 200. pozíciu Tomáša Tatara z Detroitu. Na konte má 15 bodov.

Pred Tatarom pritom nájdeme ešte ďalších piatich českých zástupcov: Davida Pastrňáka (31 bodov) z Bostonu na 25. mieste, Ondřeja Paláta (21) z Tampy na 115. mieste, Tomáša Hertla (19) zo San Jose na 142. mieste, Vladimíra Sobotku (18) zo St. Louis na 166. mieste a Radka Faksu (17) z Dallasu na 175. mieste.

Vzhľadom na počty zástupcov oboch krajín je jasné, kto bude mať absolútnu bodovú prevahu. Česi nazbierali 306 bodov a strelili 117 gólov. Slováci majú na konte kombinovane 49 bodov a z toho 24 gólov.

Českých hokejistov sa okrem brankárov v tejto sezóne ukázalo v akcii 30, tých slovenských len sedem. Keby sme si absolútne počty vydelili počtami hráčov, dostali by sme priemer 10,2 bodu na jedného Čecha a sedem bodov na jedného Slováka.

Samozrejme, toto vyjadrenie je lepšie ako to absolútne, ale je značne nepresné vzhľadom na odlišné počty odohraných zápasov. Preto si porovnanie ešte vylepšíme a špecifikujeme si priemer bodu na jeden zápas.

Z tohto porovnania zisťujeme, že relatívny rozdiel medzi Čechmi a Slovákmi nie je až taký priepastný, ako ten absolútny. Jeden český hokejista získa v priemere 0,46 bodu na zápas. Jeden slovenský 0,41 bodu na zápas. Zdravý Čech by tak za sezónu nazbieral v priemere 38 bodov, Slovák 34. Skutočná škoda teda je, že slovenských hráčov v NHL nehráva viac.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu