Výmeny & špekulácie

Pondelok priniesol veľké míľniky Ovečkina a Fleuryho + video

Michal Bujna, 13. 03. 2018 Jimmy Vesey strelil svoj prvý hetrik v kariére, ale podstatne väčšie kariérne medzníky dosiahli v pondelok dvaja hráči, ktorí v lige pôsobia dlhšie – Alex Ovečkin a Marc-Andre Fleury.Ovečkin strelil svoj 600. gól

Ovečkin pomohol dvoma gólmi k výhre Washingtonu 3:2 nad Winnipegom dvoma gólmi. Vďaka tomu druhému sa stal 20. hráčom histórie, ktorý v NHL strelil 600 gólov. Dokázal to vo svojom 990. zápase, a tak sa stal štvrtým hráčom, ktorý medzník dosiahol pred tisícim zápasom. Rýchlejšie to dokázali už len Wayne Gretzky (718), Mario Lemieux (719) a Brett Hull (900).

Moskovský rodák je zároveň len štvrtým Európanom, ktorý pokoril túto hranicu. Pred ním to dokázali Jaromír Jágr (766), Teemu Selanne (684) a Jari Kurri, na ktorého momentálne stráca len jeden presný zásah.

Ovečkin bol draftovaný v roku 2004, kedy si ho vybrali Capitals z prvého miesta. Celú kariéru zasvätil tímu z hlavného mesta USA a vďaka tomu je len šiestym hráčom, ktorý strelil 600 gólov v drese jednej organizácie. Dokázali to aj Gordie Howe, Steve Yzerman, Mario Lemiux, Joe Sakic a Bobby Hull.Fleury vychytal svoje 400. víťazstvo

Fleury sa v pondelok netešil len z výhry Vegas 3:2 nad Philadelphiou, ale aj zo svojho 400. víťazstva v NHL. Táto méta je medzi brankármi „magická“ a doteraz ju okrem neho dosiahlo len 12 brankárov!

Tridsaťtriročný rodák z kanadského Quebecu je zároveň tretím aktívnym brankárom, ktorý túto hranicu prekonal. Pred ním to dokázali Roberto Luongo z Floridy a Henrik Lundqvist z Rangers.

Na dosiahnutie 400. víťazstva potreboval Fleury odchytať 728 zápasov, prevažne v drese Pittsburghu a v tejto sezóne v drese Vegas. V nich má 91,3% úspešnosť zákrokov a priemer 2,56 inkasovaného gólu na zápas.

Fleury potrebuje len sedem víťazstiev na to, aby sa posunul v historickom poradí na 10. miesto pred Glenna Halla. Obehol by aj Chrisa Osgooda a Granta Fuhra, na ktorých stráca jednu, resp. tri výhry. Na deviateho Tonyho Esposita stráca 23 víťazstiev, ktoré pravdepodobne dobehne v budúcom ročníku.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu