Výmeny & špekulácie

Plekanec: Jágr je hrdina

Michal Bujna, 30. 01. 2018 Jaromír Jágr vydržal na waiver listine 24 hodín a potom sa stalo očakávané – tím Calgary Flames ho uvoľnil pre potreby českého prvoligového tímu Rytíři Kladno. Tým zrejme končí jeho veľká éra v NHL.Jágr poďakoval v pondelok Calgary za príležitosť a vyjadril veľké sklamanie nad tým, ako to všetko nakoniec dopadlo. Teraz sa bude koncentrovať na to, aby tímu zo svojho rodiska pomohol dostať sa do Českej extraligy.

Jeho odchod vyzerá byť už permanentný, ale určite nebude pamätný. Viac ako na nešťastný koniec sa bude spomínať na jeho fenomenálnu kariéru, ktorá z neho urobila najlepšieho Európana v NHL všetkých čias.

„Boh mu dal dar, ale darom bolo aj to, že Jaromír pozná svoje telo tak dobre. Nemyslím si, že niektorý iný hráč pozná svoje telo tak dobre ako Jaromír to svoje. Nepotreboval trénovať ako ostatní. Čokoľvek robil, to stálo za to. To bola jeho silná stránka. Preto hral tak dlho a nebýval tak často zranený,“ povedal o ňom krajan Tomáš Plekanec.

„Samozrejme, že je hrdinom. Je ťažké predstaviť si, že by bol niekým iným po tom všetkom, čo dosiahol. Myslím si, že to už nikto iný nedokáže, určite nikto z Kladna ani z Českej republiky. Je obrovský hrdina a osobnosť. Som skutočne hrdý, že pochádzam z rovnakého mesta a že som bol aspoň maličkou súčasťou jeho kariéry.“

Plekanec verí, že by Jágr teraz mohol za Kladno hrať aj niekoľko ďalších rokov.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu