Výmeny & špekulácie

Pittsburgh sa posilnil. Získal obrancu i brankára

Michal Bujna, 20. 12. 2017 Tím Pittsburgh Penguins sa v tejto sezóne trápi a generálny manažér Jim Rutherford sa nedávno nechal počuť, že ak sa tím nezlepší, mohol by uskutočniť významnú výmenu. V utorok pred vianočným zmrazením zostáv síce veľký trejd neurobil, ale dvoma výmenami sa posilnil vzadu.

Pittsburgh získal od Arizony skúseného brankára
Klub získal cez výmenu skúseného brankára Michaela Leightona, za ktorého poslal tímu Arizona Coyotes balík zložený z dvoch hráčov a draftovej voľby.

Penguins okrem brankára získali aj voľbu v štvrtom kole draft 2019. Coyotes poslali voľbu v šiestom kole rovnakého draftu, ako aj útočníka Josha Archibalda a brankára Seana Maguirea.

Tridsaťšesťročný Leighton v minulosti odchytal 110 zápasov NHL, v ktorých mal bilanciu 37-43-4 s 10 remízami. Zaregistroval v nich 90,0% úspešnosť zákrokov a priemerom 2,98 inkasovaného gólu na zápas. Obliekol si dresy Chicaga, Nashvillu, Philadelphie a Caroliny.

Veterán strávil celý ročník v AHL a po výmene sa pripojí k tímu Wilkes-Barre/Scranton Penguins.

Dvadsaťpäťročný Archibald odohral v tejto sezóne v NHL tri bezbodové zápasy. Celkovo v lige odohral 14 zápasov, v ktorých strelil tri góly. O rok mladší Maguire ešte v NHL nikdy nechytal. Posledné dve sezóny strávil medzi AHL a ECHL.

Dallas vymenil do Pittsburghu Oleksiaka
Rutherford získal obrancu Jamieho Oleksiaka, za ktorého obetoval draftovú voľbu v štvrtom kole draftu 2019. V tomto kole majú až dve voľby, no Stars získajú tú lukratívnejšiu z danej dvojice. Jednu z nich získali skoršou výmenou s Arizonou.

Oleksiak odohral v tejto sezóne 21 zápasov, v ktorých strelil jeden gól a pridal tri asistencie. V posledných štyroch zápasoch nehral a v Pittsburghu bude pravdepodobne bojovať o miesto v základe s Chadom Ruhwedelom a Ianom Coleom.

Dvadsaťštyriročný rodák z Toronta, ktorý sa po sezóne môže stať obmedzeným voľným hráčom, odohral doteraz v NHL 140 zápasov, v ktorých zaznamenal 22 bodov (7+15) a 100 trestných minút.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu