Výmeny & špekulácie

Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď

Michal Bujna, 04. 04. 2018 Prinášame vám prehľad piatich trénerov, ktorí sedia na horúcom kresle. Ich tímy mali ambície postúpiť do play-off, ale nepodarilo sa im to. V niekoľkých prípadoch ide pritom o tímy, od ktorých sa postup očakával. Kto by mohol dostať výpoveď?1. Joel Quenneville, Chicago
Najviac špekulácií sa vyskytuje v súvislosti s trénerom Chicaga. V tíme je totiž desať rokov a do play-off s ním nepostúpil po prvýkrát. Stále má v zmluve dva platné roky, ktoré mu vynesú 12 miliónov dolárov. Problémom však je, že medzi ním a generálnym manažérom Stanom Bowmanom to vraj škrípe, čo by jeho odchod mohlo len podporiť. Dá sa očakávať, že jeho odchod by spustil domino efekt. Tímy by mali o neho obrovský záujem, čo by mohlo viesť aj k odchodom trénerov, o ktorých sa to tak nečaká. Do Chicaga bude určite smerovať najväčšia pozornosť.

2. Alain Vigneault, Rangers
Po piatich sezónach na Manhattane by mohlo jeho pôsobenie skončiť spolu s ukončením série postupov do play-off. V prvej sezóne doviedol Rangers do finále, ale odvtedy bol trend zostupný. New York je vo fáze prestavby, tím omladzuje, a tak by nebolo prekvapením, ak by prácu s mladšími hráčmi prevzal niekto iný.

3. Todd McLellan, Edmonton
Pred sezónou boli Oilers top favoritom na Stanleyho pohár. Ten však nezískajú, pretože sa v celej základnej časti pohybovali na spodných pozíciách Západnej konferencie. Nikto nečakal, že ročník zakončia medzi desiatimi najhoršími tímami. Medzi dôvody, na ktoré sa ukazuje, patrí pritom aj McLellan. Jeho tím mal najhoršie oslabenia od zavedenia tejto štatistiky.

4. Glen Gulutzan, Calgary
Gulutzan bol na lavičke Flames len dve sezóny, ale na obe by fanúšikovia nabudení predošlým ťažením mužstva najradšej zabudli. V oboch boli očakávania väčšie. Vlani síce tím do play-off postúpil, ale čakal ho tam rýchly koniec. Teraz sezóna skončí po základnej časti napriek príchodom Mikea Smitha či Travisa Hamonica. Hráči už vraj aj dali najavo, že by chceli trénera, ktorí nie je takí nervák.

5. Bill Peters, Carolina
Proti Petersovi hrá fakt, že je v tíme už štyri roky a nedokázal ho dostať do play-off, čo bol jeho cieľ od príchodu na lavičku. Klub momentálne hľadá nového generálneho manažéra, a tak by dávalo zmysel, ak by nasledovalo aj hľadanie nového trénera. Peters pritom môže odísť aj sám, keďže má takú klauzulu vo svojej zmluve.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu