Výmeny & špekulácie

Päť nováčikov, ktorí sú neprávom v tieni iných

Michal Bujna, 18. 01. 2018 V tejto sezóne vídame v akcii veľa šikovných nováčikov, a tak je zrejmé, že nie všetci sa dostanú do zaslúženej pozornosti. Mimo skupiny, v ktorej sú hráči ako Mathew Barzal, Brock Boeser, Clayton Keller či Charlie McAvoy, je tu skupinka zelenáčov, ktorí zostávajú v ich tieni.1. Alex Kerfoot, Colorado
Colorado môže byť spokojné, že si namiesto New Jersey zvolil Kerfoot trh s voľnými hráčmi a následne práve denverský tím. Vo svojej premiérovej sezóne už zaregistroval 30 bodov v 40 zápasoch a patrí medzi ťahúňov znovuzrodeného mužstva.

2. Kyle Connor, Winnipeg
Connor začína mať vplyv na výsledky tímu, ktorému sa v tejto sezóne konečne darí napĺňať potenciál. Momentálne má nábeh na pokorenie 30-gólovej hranice a medzi nováčikmi má druhý najlepší gólový priemer po Boeserovi. V 40 dueloch nazbieral dokopy 28 bodov.

3. Danton Heinen, Boston
V Bostone všetku slávu z mladíkov získavajú spomínaný McAvoy a Jake DeBrusk. Je tu však aj dvadsaťdvaročný Heinen, ktorý je momentálne štvrtý v bodovaní nováčikov s 38 bodmi. Má pritom tretí najlepší bodový priemer 0,82 bodu na zápas. Mimoriadne sa mu darí najmä po boku Davida Backesa.

4. Yanni Gourde, Tampa Bay
Lightning sú v tejto sezóne fantastickí a v zostave majú kandidáta na Calderovu trofej – Michail Sergačova. Kým o ňom počúvame často, v úzadí je šikovný útočník Yanni Gourde. Hoci má už 26 rokov, stále je nováčikom. Je aj jedným z najmenších hráčov ligy. Napriek tomu už strelil 14 gólov, pridal 16 asistencií a stal sa dôležitou súčasťou oslabení.

5. Tristan Jarry, Pittsburgh
V tejto sezóne ešte za Pittsburgh chytávať nemal, ale situácia si vyžiadala, aby do brány chodil pomerne často. Po 18 zápasoch má bilanciu 9-4-2 s 91,9% úspešnosťou zákrokov, ktorá je najlepšia u všetkých brankárov nováčikov. V priemere inkasuje 2,44 gólu na zápas.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu