Výmeny & špekulácie

Pastrňák a Pánik skórovali, Jágr sa zranil + video

Michal Bujna, 22. 10. 2017 V sobotu sa v akcii predstavilo množstvo Čechov, ale do čierneho sa trafil len David Pastrňák. Skórovať sa podarilo aj polovici Slovákov – Richardovi Pánikovi. Jaromír Jágr sa zranil.

Zo slovenských hráčov sa v akcii ukázali len dvaja – Zdeno Chára a Richard Pánik. Druhý menovaný skóroval, aby svojím piatym gólom v sezóne pomohol Chicagu k víťazstvu 4:2 nad Arizonou. Počas presilovky v prvej tretine vyrovnával stav na 1:1.

Chárov Boston prehral s Buffalom 4:5, hoci vyhrával 3:0 i 4:1. Bruins mali len dvoch dvojgólových strelcov – Brada Marchanda a Davida Pastrňáka, ktorý má po sobote na konte už šesť gólov. Bol aj treťou hviezdou duelu.

Zo zvyšných Čechov bodovali len dvaja. Ondřej Palát si pri výhre Tampy 7:1 nad Pittsburghom pripísal asistenciu, Radek Faksa pri výhre Dallasu 4:3 nad Carolinou dve. Bol vyhlásený za tretiu hviezdu duelu.

Zlá správa prišla z Calgary, kde Jaromír Jágr utrpel v závere prvej tretiny zranenie dolnej časti tela a už sa do hry nevrátil. Jeho tím podľahol Minnesote 2:4.