Výmeny & špekulácie

Ovečkin potrebuje ešte desať gólov. Splní si svoj cieľ?

Michal Bujna, 06. 03. 2018 Alexander Ovečkin v minulej sezóne strelil iba 33 gólov. Akýkoľvek hráč v NHL by mohol byť s týmto číslom spokojný, ale ruský kanonier ani zďaleka. Navyše, keď ho vďaka tomu začali mnohí odpisovať. Kapitán Washingtonu im však odpovedá v tejto sezóne.Tí, čo si mysleli, že v 32 rokoch nastúpi Ovečkina na zostupnú dráhu sa mýlili. V 65 zápasoch tejto sezóny totiž moskovský rodák nastrieľal 40 gólov a opäť ukazuje, prečo je najlepším strelcom svojej generácie.

Štyridsaťgólovú métu dosiahol po deviatykrát v kariére. Jeho cieľ je však vyšší. „Štyridsať je pekné číslo, ale 50 lepšie,“ poznamenal Ovečkin, ktorý v závere základnej časti zabojuje o pokorenie päťdesiatgólovej hranice.

Svoj útok zobral v posledných zápasoch zhurta, keď v posledných siedmich dueloch strelil šesť gólov a v posledných 11 osem. Keď strelí ešte desať gólov, priblíži sa k rekordom Waynea Gretzkyho a Mikea Bossyho, ktorí v kariére dosiahli na 50-ku deväťkrát. „Ovie“ by mal v tom prípade osem takých sezón.

Ak sa útočník Capitals nezraní a odohrá zvyšné zápasy, tak je jeho matematicky nábeh 50 gólov. Bude to tak ešte tesné. Tréner Barry Trotz mu je však pripravený pomôcť. Podobne ako v sobotu, keď v kútiku duše dúfal, že Ovečkin pridá k 40. gólu ešte dva a strelí pod holým nebom hetrik.

Tento scenár sa nenaplnil, ale bol by fantastický. Okrem hetriku by totiž v mimoriadnom zápase dosiahol aj na niečo, čo sa v NHL podarilo len 19 hráčom – na métu 600 gólov v NHL. Vzhľadom na to, že tu ešte nejaký ten rôčik pobudne, to zrejme ešte nebude posledná „stovková“ méta, ktorú pokorí.

Ako to však bude s päťdesiatgólovými sezónami? Pokorí tú métu v tejto sezóne? Dokáže to potom ešte aspoň raz a zapíše sa do dejín po bok dvoch obrovských legiend? To ukáže až čas.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu