Výmeny & špekulácie

Ohrozuje Gibson pozíciu Haláka? Fínsky brankár zatiaľ chytal výborne

Michal Bujna, 10. 03. 2018 Christopher Gibson je mladý fínsky brankár, ktorý v ostatných dňoch okúzlil niektorých fanúšikov Islanders. Ostrovania sa pritom potrebujú dostať z hlbokej diery, ktorú predstavuje osem prehier po sebe.Jaroslav Halák chytal v tejto sezóne prevažne spoľahlivo, ale v ostatnom čase už aj jemu akoby dochádzal dych a strieda dobré výkony s horšími. Pri zranení Thomasa Greissa však našli Islanders alternatívu práve v Gibsonovi.

Ten dostal šancu zatiaľ chytať v dvoch zápasoch z posledných troch a hoci oba prehral, prezentoval sa výkonom, aký newyorský tím potrebuje, aby končil sériu prehier a pokúsil sa v závere základnej časti o zázrak v boji o play-off.

Gibson najskôr v sobotu vytvoril nováčikovský rekord s 47 zákrokmi, ale Islanders podľahli Penguins 2:3 po predĺžení. V pondelok nechytal, ale vo štvrtok opäť chytať skvelo a kryl 35 z 36 striel. Tentokrát však jeho tím podľahol Oilers 1:2 po nájazdoch.

„Mal som to šťastie, že som mohol hrať proti veľkým hviezdam NHL, takže moje štarty boli zakaždým vzrušujúce. Je však frustrujúce, že som ich opúšťal len s jedným bodom,“ povedal Gibson, ktorý mal v dvoch zápasoch 95,3 % úspešnosť zákrokov a priemer 1,86 inkasovaného gólu na zápas.

Halák medzitým ťahá sériu šiestich prehier. Najhoršie zo všetkého je, že sa počas nej len dvakrát dostal v úspešnosti zákrokov nad 90% hranicu. Jeho posledné tri štarty? 88,5 %, 79,2 % a 82,6 %. Od začiatku série jeho celková úspešnosť zákrokov klesla z 91,2 % na 90,8 %.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa situácia vyvinie ďalej. Aj keby už aj Islanders neboli v boji o play-off, pri končiacom kontrakte Haláka a jeho neistej budúcnosti, by mohol Gibson dostávať viac priestoru, aby ukázal, či by v budúcej sezóne nemohol byť súčasťou prvého tímu.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu