Výmeny & špekulácie

Niekoľko Šablí budí záujem u iných tímov NHL

Michal Bujna, 06. 01. 2018 Je január a je čoraz bližšie k prestupovej uzávierke. Nečudo, že generálni manažéri sú čoraz aktívnejší. Už lepšie vedia, aké sú ich potreby a priority. Črtajú sa už aj potenciálni predávajúci a tiež potenciálni kupci. Medzi tých, čo budú predávať, sa s najväčšou pravdepodobnosťou zaradí aj Buffalo.

Šable sú druhým najhorším tímom ligy a postavenie na dne Východnej konferencie je vzhľadom na predsezónne očakávania sklamaním, hoci tím na to môže byť z ostatných rokov zvyknutí. Veci nevychádzajú tak, ako sa čakalo a generálny manažér bude mať pred uzávierkou ruky plné roboty.

Prakticky od začiatku sezóny sa v špekuláciách vyskytuje meno kontroverzného útočníka Evandera Kanea. Síce má za sebou búrlivú minulosť, ale ak si tímy dokážu jeho správanie ustrážiť, je z neho veľmi užitočný hráč. A to je lákavé.

O Kanea je spomedzi všetkých hráčov snáď najväčší záujem a tímy neprestávajú volať Jasonovi Botterillovi. Často sa pritom spomína kalifornské San Jose, ktorému by sa podobný hráč hodil a ktoré má aj dostatočnú flexibilitu, aby ho získalo.

Tímy však volávajú Botterillovi aj so záujmom o iných hráčov. Je tak možné, že tím opustia aj taký Benoit Pouliot, Johan Larsson či Jacob Josefson. U Sabres však pri danej situácii nemôže byť vylúčená výmena u žiadneho hráča, samozrejme s výnimkou Jacka Eichela. Dostupní môžu byť aj Sam Reinhart či Rasmus Ristolainen, ale ich cena bude vysoká.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu