Výmeny & špekulácie

Najvplyvnejší Čech a Slovák v tejto sezóne NHL? Útočník a obranca

Michal Bujna, 14. 01. 2018 Po polovici sezóny sme sa snažili vybrať najvplyvnejšieho českého i slovenského hráča v tejto sezóne. Nakoniec sme došli k záveru, že pre svoje tímy sú najplatnejší Jakub Voráček a Zdeno Chára.Najvplyvnejší Čech: Jakub Voráček, Philadelphia
Voráček je najproduktívnejším českým hokejistom v sezóne, ale to z neho nerobí najužitočnejšieho Čecha pre svoj tím. Philadelphia zostáva v boji o play-off predovšetkým vďaka nemu a jeho útoku. On samotný pomohol Flyers až k približne jednej tretine gólov. O chlp lepšie je na tom v tíme len Sean Couturer a Voráček je dokonca lepší v tomto smere od Claudea Girouxa. V celej lige má väčší vplyv na góly svojho tímu len deväť hráčov. V tom sa mu žiaden krajan rovnať nemôže.

Najvplyvnejší Slovák: Zdeno Chára, Boston
Zo Slovákov treba najužitočnejšieho hráča pre svoj tím hľadať v zadných radoch. Zdeno Chára má síce už skoro 41 rokov a nehrá tak ako na vrchole kariéry, ale z ostatných sezón sa mu v tejto darí najlepšie. Hoci často neboduje, svoju úlohu si plní na jednotku a stále je najvyťažovanejším hráčom Bruins. Stále chodí do všetkých situácií a stále mu tréner dôveruje v kritických minútach zápasov. Aj vďaka nemu a jeho spolupráci s mladým McAvoyom je Boston tak vysoko v poradí Východnej konferencie.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu