NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Mrázek budí záujem. Mali by mu Red Wings dávať viac priestoru?

15. 12. 2017 | Michal Bujna

Craig Custance z The Athletic tvrdí, že bilancia Detroitu počas predvianočného obdobia by mohla rozhodnúť o tom, čo klub z „Hokejového mesta“ urobí s českým brankárom Petrom Mrázkom.Red Wings do rodáka z Ostravy vkladali veľké nádeje, ale v minulej a tej aktuálnej sezóne zaostáva za očakávaniami. Napriek tomu však o neho vládne medzi tímami NHL slušný záujem.

Tímy, ktoré hľadajú brankára totiž narážajú na ich nedostatok na trhu. Viacero z nich sa teda obrátilo na Detroit s otázkou o dostupnosti svojho náhradníka, hoci v ostatnom mesiaci chytal len štyrikrát a úspešnosť zákrokov má pod 90% hranicou.

Kluby to so záujmom nepreháňajú, ale aspoň tam nejaký je. Red Wings sa aj v tejto sezóne môžu viac spoľahnúť na Jimmyho Howada, ktorý nedáva príliš priestoru českému spoluhráčovi. Je to však pochopiteľné, pretože tím stále myslí na play-off.

„Mojou úlohou je poslať do zápasov zostavu, ktorá nám dá najlepšiu šancu na víťazstvo,“ skonštatoval tréner Jeff Blashill.

Otázkou však je, či by Červené krídla nemali dávať Mrázkovi viac priestoru, aby ho tímom dali viac na oči. Ak to s ním tím vzdá, aj vyššia draftová voľba (dokonca aj v 2. či 3. kole) by mohla byť vhodnou kompenzáciou pre tím, ktorý očividne potrebuje pridať do zostavy rozdielových hráčov s hviezdnym potenciálom.

Detroit sa trápi. Generálny manažér Ken Holland však chcel robiť prestavbu bez klesnutia na samotné dno, čo mu bráni v získavaní skutočne lukratívnych draftových volieb, cez ktoré sa dá budovať nový, lepší tím. Získavať ich však mohol aj práve takýmito výmenami.

Mrázek zaťažuje platový strop sumou 4 milióny dolárov a je nepravdepodobné, že by mu Detroit predložil kvalifikačnú zmluvu, keď mu v júli zmluva vyprší. Jeho výmena by tak dávala perfektný zmysel a Red Wings by vraj boli aj ochotní ponechať si do konca sezóny časť jeho platu.

S českým brankárom sa už spájal Edmonton. Ktoré tím by o neho mohli mať ešte záujem? Brankára potrebujú Pittsburgh a Arizona. Posilnenie bránkoviska by prijali aj Philadelphia, Colorado či Minnesota.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
15. 12. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
15. 12. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
15. 12. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
15. 12. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
15. 12. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
15. 12. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
15. 12. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
15. 12. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
15. 12. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
15. 12. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.