Výmeny & špekulácie

McDavid ovládol boj o Trofej Arta Rossa. Presvedčí aj v boji o Hartovu trofej?

Michal Bujna, 28. 03. 2018 Hviezdny útočník Edmontonu Oilers Connor McDavid ešte pred víkendom nebol ani len lídrom bodovania, teraz sa teší z toho, že ako prvý hráč v sezóne pokoril hranicu sto bodov.Edmonton podľahol v utorok Columbusu 3:7, no McDavid sa i tak dostal medzi hviezdy zápasu, keďže dokázal dostať Oilers do trojgólového vedenia jedným gólom a dvoma asistenciami.

Gól bol jeho 40. v sezóne, a tak po prvýkrát v kariére pokoril 40-gólovú métu. Tú stobodovú sa mu podarilo druhýkrát. Stal sa prvým hráčom, ktorý ju v NHL dosiahol v dvoch sezónach po sebe, od sezóny 2009/10, v ktorej to dokázali Sidney Crosby a Alex Ovečkin.

McDavid je momentálne lídrom bodovania so 102 bodmi a pri šesťbodovom náskoku pred druhým Nikitom Kučerovom, ktorý v ostatnom čase „vychladol“, je veľmi pravdepodobné, že si boj o svoju druhú Trofej Arta Rossa už ustráži.

Mnohí veria, že silným záverom sezóny si tiež pýta Hartovu trofej, pri ktorej mu prakticky znižuje šance len skutočnosť, že Edmonton s prehľadom nepostúpi do play-off. Inak podáva výkony, ktoré by mu na zisk prestížnej trofeje stačiť mali.

Svoje šance môže zlepšiť ešte v posledných zápasoch. A my len môžeme tipovať, na akom čísle sa v bodovaní zastaví. V posledných štyroch zápasoch nazbieral 12 bodov a jeho tím ešte čaká päť stretnutí.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu