Výmeny & špekulácie

Max Domi – z budúcej hviezdy odpadlík?

Michal Bujna, 04. 02. 2018 Postretne Maxa Domiho podobný osud ako Anthonyho Duclaira? Podľa všetkého sa z veľkej nádeje Coyotes stále hráč, ktorý v Arizone chýbať nebude. V dohľadnej dobe by si tiež mohol vraj zbaliť kufre.Coyotes vkladali veľké nádeje do syna niekdajšieho bitkára ešte na drafte v roku 2013, keď si ho vybrali v prvom kole z 12. miesta. Na debut čakal o čosi dlhšie, ako sa pôvodne očakávalo, ale nakoniec jeho nováčikovský ročník stál za to.

V sezóne 2015/16 odohral 81 zápasov, v ktorých nazbieral skvelých 52 bodov a strelil ešte lepších 18 gólov. V tom čase sa o ňom hovorilo ako o jednom z hráčov, okolo ktorých sa bude stavať budúce mužstvo Kojotov.

Minulá sezóna bola pre rodáka z Winnipegu menej úspešná. Odohral 59 zápasov, v ktorých strelil deväť gólov a pridal 29 asistencií. Bodový priemer si udržal a menší počet gólov bol pripisovaný „symptómu druhej sezóny“.

Teraz je však Domi už vo svojej tretej sezóne a nie len, že góly nestrieľa, ale dole išla aj jeho celková produktivita. Po 52 dueloch má na konte tri góly, 22 bodov a 20 mínusových bodov. A to hráva o minútu viac ako v prvej sezóne, o pol minútu viac ako vo vlaňajšej.

Nečudo, že sa začalo špekulovať o tom, či nebude táto sezóna jeho posledná v arizonskom klube. Už vraj dokonca generálny manažér John Chayka dal ostatným tímom najavo, že Domi bude k dispozícii na výmenu.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu