Výmeny & špekulácie

Mali by Capitals posadiť Holtbyho na striedačku?

Michal Bujna, 08. 03. 2018 Braden Holtby je brankár, ktorý v posledných rokoch patril medzi elitu NHL. Momentálne však zažíva ťažké mesiace, ktoré vynárajú otázku, či by nemal Washington na jeho úkor uprednostňovať Philippa Grubauera.Holtby mal veľmi dobrý vstup do sezóny, no po zmene rokov do s ním išlo dolu vodou. Kým v októbri a novembri mal 91,9% úspešnosť zákrokov a v decembri 91,5%, v januári začala klesať na 91 %, vo februári 87,3 % a v marci má zatiaľ 86,8% úspešnosť zákrokov.

Z posledných šiestich štartov bol trikrát vytiahnutý z brány, aby do nej putoval jeho nemecký náhradník. Aj Capitals na jeho výkony doplácajú, keď z posledných 15 štartov dokázal doviesť do víťazného konca len päť.

„Nemá veľmi dobré obdobie. Bude na tom musieť popracovať s trénerom brankárov a dať svoju hru do poriadku. Vyhral nám veľa zápasov a je elitným brankárom. Každý niekedy zažije ťažké obdobie a on ho má práve teraz,“ povedal nedávno tréner Barry Trotz.

Klub by mal minimálne zvážiť to, aby Holtbyho na niekoľko zápasov nechal sedieť na lavičke. Grubauer nepodáva zlé výkony. V 25 dueloch tejto sezóny má 92,2% úspešnosť zákrokov a v 18 štartoch má bilanciu 8-7-3.

Trotz povedal, že by k takejto dočasnej zmene dôjsť mohlo, ale upozornil, že nepôjde o žiadnu brankársku kontroverziu. Dodal tiež, že to najskôr bude musieť skonzultovať s trénerom brankárov Scottom Murrayom, aby spolu prišli na najlepšie riešenie pre Holtbyho i samotný tím.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu