Výmeny & špekulácie

Mali by Blackhawks dať Crawfordovi voľno do konca sezóny?

Michal Bujna, 14. 02. 2018 Brankárska opora tímu Chicago Blackhawks, Corey Crawford, urobil obrovský pokrok v zotavovaní z otrasu mozgu a už čoskoro by sa mohol vrátiť do akcie. Neurobilo by však Chicago lepšie, ak by jeho návrat odložilo na jeseň?Crawford sa už cíti dobre, cez víkend vycestoval za spoluhráčmi na trip a v pondelok s nimi prvýkrát od konca decembra korčuľoval na tréningu. Dokonca čelil aj pár strelám. Stále však nie je známe, kedy by sa mohol vrátiť do akcie.

Počas jeho absencie sa ukázalo, že je pre Blackhawks veľmi dôležitý. Tím sa počas jeho absencie trápil a prakticky vypadol z priameho boja o play-off. Crawford by tím mohol do boja ešte vrátiť, ale otázkou je, či to musí tím riskovať.

Blackhawks dúfajú, že by Crawford ešte dokázal zachrániť stratenú sezónu. Stojí však za to postup do play-off, v ktorom tím v aktuálnom zložení s najväčšou pravdepodobnosťou veľa vody nenamúti, keď sa bude ohrozovať budúcnosť brankárskej opory?

Chicago by malo pomaly začať myslieť na návrat na vrcholné pozície v budúcej a ďalších sezónach. Na to však bude potrebovať Crawforda v plnej sile a nie len pre budúcu sezónu, ale z dlhodobého hľadiska.

Otrasy mozgu nie sú príjemné a obzvlášť u brankárov. Zotavovania z nich nie sú lineárne a horšie dni sa striedajú s lepšími. A aj keď sa cítite už dobre, s odstupom času sa symptómy môžu objaviť znova. Hlavne, ak ste si pôvodne dostatočne dlho nevydýchli.

Blackhawks momentálne strácajú na play-off 12 bodov a v Centrálnej divízii im patrí jasné posledné miesto. Crawford má stále len 33 rokov a dosť dobrých rokov pred sebou. Nebolo by lepšie, ak by v tejto sezóne už radšej nechytal?
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu