Výmeny & špekulácie

Mala by Ottawa zvážiť výmenu Erika Karlssona?

Michal Bujna, 12. 12. 2017 Ottawa požiadala svojho kapitána Erika Karlssona o to, aby poskytol zoznam desiatich tímov, do ktorých by nemohol byť vymenený. Začalo sa teda špekulovať, či by k výmene hviezdneho obrancu a najlepšieho hráča tímu mohlo dôjsť.Hoci Karlsson nepotešil majiteľa tímu, keď povedal, že tímu pri rokovaniach o novej zmluve (po 1. júli 2018) zľavu Ottawe nedá a bude ju brať ako za obchodného partnera, akým by mu bol akýkoľvek iný tím, jeho výmena nevyzerá pravdepodobne. Poďme sa však zamyslieť, či by nedávala zmysel.

Všetko závisí od toho, aké ašpirácie má samotný Karlsson a ako sa budú vyvíjať rokovania o novej zmluve. To však nie je aktuálne až do leta a dovtedy by výmena takého dôležitého hráča zmysel veru nedávala.

Áno, Ottawa sa trápi, Ottawe sa nedarí. Bola by však hlúposť vymeniť hráča, ktorý nie je problémom, ale súčasťou riešenie. Karlsson má stále len 27 rokov, ofenzívne bol vždy nadaný a defenzívne sa neustále zlepšuje. Najlepšie roky má stále pred sebou.

Rodák z Landsbro navyše patrí medzi výnimočných hráčov, u ktorých je aj priemerná sezóna lepšia ako najlepšia sezóny väčšina hráčov v lige. Plus, hráčov okolo seba robí lepšími. Je to hráč, okolo ktorého sa stavajú mužstvá, hráč, ktorého nie je ľahké nahradiť.

Výmena Karlssona by tak dávala zmysel len vtedy, ak už by bolo zrejmé, že nebude reálne dosiahnutie nového kontraktu. Vtedy by pre tím bolo povinnosťou vymeniť ho, aby o neho neprišiel bez náhrady.

A tú by za takého elitného hráča mohol získať veľkú. Ani tá však jeho stratu nezapláta úplne, preto by pre Senators bolo ideálne, ak by sa majiteľ Eugene Melnyk pleskol po vačku a dal Švédovi to, čo si bude pýtať. Už i tak mu v posledných rokoch tím platil menej, ako si zaslúžil.

V prvých troch rokoch kariéry zarobil ročne 1,3 milióna dolárov aj s výkonnostnými bonusmi. Aktuálny sedemročný kontrakt mu ročne prináša 6,5 milióna dolárov.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu