Výmeny & špekulácie

Má Vegas najlepšiu útočnú formáciu v celej NHL?

Michal Bujna, 21. 02. 2018 Mohla by byť najlepším útokom v súčasnej NHL trojica hráčov, ktorí ešte pred štyrmi rokmi spolu nehrali ani len v jednom tíme? Mnohí veria, že prvý útok Vegas Golden Knights patrí medzi elitné formácie v lige. Niekto ho dokonca označuje za tú najlepšiu.Pre tých, ktorí nemajú prehľad, prvý útok Zlatých rytierov tvoria útočníci Reilly Smith, Jonathan Marchessault a William Karlsson. Ťažko ide o hviezdne mená, ale ide o kvalitných hokejistov, ktorým to spolu skutočne ide.

Zlom nastal koncom októbra, keď sa hlavný tréner Gerard Gallant rozhodol dať Karlssonovi väčší priestor a posunul ho vyššie po bok Marchessaulta. Spolu so Smithom ide o nižší, ale rýchly útok, ktorý si posúva puk vo veľkom tempe a len ťažko je súpermi obrániteľný.

Marchessault sa v tejto sezóne už definitívne zaradzuje medzi hviezdy NHL a má nábeh na 30 gólov a 82 bodov. Smith má nábeh na 26 gólov a 70 bodov, Karlsson už 30 gólov strelil a takýmto tempom by ich mohol nastrieľať 42! Má tiež nábeh na 71 bodov.

Títo hráči strelil minimálne jeden gól v 75 % zápasoch, ktoré Vegas v tomto ročníku odohralo. V 38 % zápasov strelili viac gólov.

Travis Yost poukazuje na to, že ak si toto tempo toto trio udrží, z pohľadu Corsicy pôjde o najproduktívnejšiu formáciu v hre piatich proti piatim za posledných 10 rokov! Mohla by teda prekonať aj také útoky, ako boli Burrows so Sedinovcami, Benn-Seguin-Ničuškin, Kunitz-Malkin-Neal či St. Louis-Prospal-Lecavalier.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu