Výmeny & špekulácie

Lundqvist odpovědél na nevydařenou sobotu čistým kontem + video

Jiří , 09. 10. 2017 Henrik Lundqvist se odrazil od nepovedeného sobotního výkonu a o den později zatáhl roletu, aby dovedl Rangers k domácí výhře 2:0 nad Montrealem.

Zkušený brankář zneškodnil všech 34 střel, aby vychytal své 62. čisté konto v kariéře. V historickém pořadí se posunul na 16. místo a předběhl legendárního Turka Brodu.

„Hráli jsme více naším stylem, měli jsme hru více pod kontrolou a využívali naši rychlosti. Pro mě bylo dostačující, abych v každé třetině udělal několik větších zákroků. Bylo jich jen pár, o zbytek se postarali kluci. Bylo to velké týmové vítězství,“ řekl Lundqvist pro CP.

Lundqvist dvakrát kapituloval, ale v obou případech rozhodčí nakonec gól Canadiens neuznali. O góly New Yorku se postarali Brady Skjei a Mika Zibanejad. Carey Price opustil duel s 23 zákroky.

Tomáš Plekanec odehrál 14 minut a 41 sekund. Na bránu vyslal 4 střely. Aleš Hemský nehrál.

Oba týmy mají po prvních třech duelech bilanci 1-2-0.