NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Lundqvist je stále perfektný, Rangers vyhrali Winter Classic + video

02. 01. 2018 | Michal Bujna

V pondelok sa v NHL odohral len jeden zápas, v ktorom sa Česi ani Slováci neukázali. Zaujímavý však bol preto, že išlo o Winter Classic. V tomto roku v ňom Rangers porazili Sabres 3:2 po predĺžení.

Buffalo držal v hre brankár Robin Lehner, ktorý kryl 39 striel. Henrik Lundqvist sa nakoniec tešil z vylepšenia bilancie v zápasoch pod holým nebom na 4-0-0, keď zneškodnil 31 striel a keď jeho spoluhráč J.T. Miller skóroval v tretej minúte predĺženia. Potrestal faul Jacoba Josefsona. New York viedol po góloch Paula Careyho a Michaela Grabnera po prvej tretine 2:0, ale Sabres vyšli úvody do zvyšných tretín. Sam Reinhart strelil po 56 sekundách kontaktný gól a Rasmus Ristolainen ho len 27 sekúnd po začiatku tretej tretiny vyrovnal.

„Nemôžete sa na tento zápas pozerať ako na skvelú spomienku, ak ho nevyhráte. Získali sme veľké víťazstvo a do konca života sa na to môžeme pozerať ako na skvelú skúsenosť,“ povedal Lundqvist, ktorý pod holým nebom v priemere inkasuje len 1,98 gólu na zápas.

Buffalo - NY Rangers 2:3 PP (0:2, 1:0, 1:0, 0:1)