Výmeny & špekulácie

Lucic musí byť na ľade rýchlejší. Uvedomuje si to

Michal Bujna, 16. 02. 2018 Útočník Milan Lucic o svoju tvrdosť neprišiel, ale to nebol jediný dôvodov, prečo s ním Edmonton podpísal lukratívny kontrakt. Už skoro dva mesiace sa netešil z gólu a na ľade pôsobí pomalým dojmom.Lucic naposledy skóroval ešte 23. decembra. V druhej sezóne zo sedemročného kontraktu v hodnote 42 miliónov dolárov je zrejmé, že musí pridať. A to doslova. Musí byť rýchlejší, čo si zrejme vyžiada aj schudnutie z aktuálnych 108 kilogramov.

Rodák z Britskej Kolumbie má v zmluve platných ešte päť rokov a NHL každým rokom rýchlejšia. Bude sa tak musieť koncentrovať na to, aby sa tomuto trendu prispôsobil a bol platným hráčom. Ako sa však z neho stane rýchlejší korčuliar?

„To je ťažká otázka,“ odvetil Lucic. „Neviem, ako bude vyzerať liga o štyri roky. Je však na mne, aby som bol rýchlejší a bude to vďaka tréningu mimo ľadu.“

Dvadsaťdeväťročný Lucic je frustrovaný, čo je evidentné aj počas zápasov, keď neraz buchne dvierkami na striedačke či svojou hokejkou. V lete ho bude čakať cesta za schudnutím, čoho si je plne vedomý.

„Musím schudnúť na 102 kilogramov. Je to záležitosť odhodlania a chcenia,“ povedal. „Keď sa pozriem na rok 2006, Jasona Smitha, Matta Greenea či Prongera, bolo tam veľa zrážania. Teraz je to o hokejke a puku. Musím nájsť spôsob, ako sa tomu prispôsobiť.“
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu