Výmeny & špekulácie

Ktorý Čech by mohol byť vymenený ako prvý? Mrázek alebo Neuvirth

Michal Bujna, 05. 12. 2017 Nie je to tak dávno, čo sa špekulovalo o tom, že Detroit opustí brankár Jimmy Howard a pozíciu jednotky prevezme mladší Petr Mrázek. Situácia sa však obrátila a vyzerá to tak, že by nakoniec Red Wings mohol opustiť český brankár.

Tím Edmonton Oilers hľadá brankára a teraz o to intenzívnejšie, že sa mu zranil Cam Talbot. ďalší brankári v systéme nie sú takí spoľahlivý, a tak generálny manažér Peter Chiarelli potrebuje tento post vylepšiť. Údajne by pritom pomohol mohol nájsť aj v Detroite.

Mrázek je momentálne pre Red Wings sklamaním a v tejto sezóne má len 89,1% úspešnosť zákrokov. Po tejto sezóne mu končí zmluva a hoci bude obmedzeným voľným hráčom, tím mu kvalifikačný kontrakt v hodnote 4 miliónov dolárov s najväčšou pravdepodobnosťou neponúkne. Logickou voľbou by tak bola výmena. Oilers by v tejto sezóne jeho cap-hit príliš nevadil, pričom Red Wings by si časť z neho mohli ponechať.

Inými kandidátmi sú Chad Johnson z Buffala, Michael Hutchinson z Winnipegu, Calvin Pickard z Toronta a dokonca Michael Neuvirth z Philadelphie.

Neuvirth bol prvým brankárom na zozname letných posíl v roku 2015, ktoré chcel Edmonton získať. Vyfúkla mu ho Philadelphia, ktorá si ho teraz môže dovoliť obetovať. V systéme má totiž brankárov pripravených kryť chrbát Brianovi Elliottovi – Alexa Lyona a Dustina Tokarskiho. Komplikáciou pre Oilers by však mohlo byť, že Neuvirthov cap-hit 2,5 milióna dolárov bude platný aj v budúcej sezóne, v ktorej začne platiť mega kontrakt Connora McDavida.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu