Výmeny & špekulácie

Ktoré tímy sa v tejto sezóne najviac zlepšili a ktoré najviac zhoršili?

Michal Bujna, 13. 01. 2018 Máme za sebou prvú polovicu sezóny 2017/18, ktorá nám ukázala, ako veľmi sa medziročne NHL môže zmeniť. Napríklad, z favorizovaného Edmontonu sa stal jeden z najslabších tímov západu, z odpisované Colorada je zrazu tím pripravený bojovať o Stanleyho pohár.V tomto článku sa pozrieme na tímy, ktoré sa najviac zlepšili oproti minulej sezóne, ktoré sa najviac zhoršili a zaujímavé bude poukázať aj na tie, ktoré prakticky svoju pozíciu nezmenili.

Mnohí predpokladajú správne, že najväčšie zlepšenie zažíva už spomínané Colorado. To vlani nazbieralo len 48 bodov a v tejto sezóne má nábeh na 94 bodov. To je rozdiel 46 bodov! Nad hranicu 40 sa už nedostal nikto.

New Jersey má nábeh dokonca na 104 bodov, s ktorými by sa oproti vlaňajšku zlepšilo o 34 bodov. Tretie miesto v zlepšení patrí Tampe Bay, ktorá je dominantná a je na ceste za 121 bodmi. Vlani ich získala o 27 menej. Winnipeg sa tiež výrazne zlepšil. Oproti minuloročným 87 bodom smeruje za 110 bodmi.

Za zmienku stoja aj Dallas, Los Angeles, Nashville a Boston.

Najväčší prepad môže zažiť spomínaný Edmonton, ktorý vlani nazbieral 103 bodov a teraz má nábeh na 73. To je strata rovných 30 bodov! O 25 bodov sa potenciálne môže zhoršiť Montreal, ktorý má nábeh na 78 bodov. Tretie miesto v tomto smere patrí Pittsburghu s hroziacim 23-bodovým poklesom. Nad 20-bodový negatívny rozdiel sa dostávajú aj Ottawa, Arizona a Buffalo.

Zhoršenie o viac ako 10 bodov hrozí Columbusu, Washingtonu, Minnesote, Anaheimu a Chicagu.

Najstabilnejším tímom je v tomto porovnávaní San Jose, ktoré vlani nazbieralo 99 bodov a v tejto sezóne má zatiaľ nábeh na 98,4 bodu. Podobne je na tom St. Louis, ktoré môže z 99 bodov potenciálne klesnúť na 98. Florida z 81 bodov môže stúpnuť na 82. Prakticky na zhodný ročník ako vlani majú nábeh aj Toronto a Philadelphia.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu