Výmeny & špekulácie

Ktorá divízia je v NHL aktuálne najlepšia?

Michal Bujna, 06. 12. 2017 Po prvých dvoch mesiacoch základnej časti tela môžeme zhodnocovať viacero vecí. Jednou z nich je aj otázka najsilnejšej divízie NHL. Ktorej bude patriť táto česť?

V minulej sezóne bola najnabitejšou divíziou Metropolitná. A hoci nemá také jasné postavenie ako vlani, aj v doterajšom priebehu sezóny sa ukazuje, že v nej bude zaujímavé sledovať boj o play-off.

Pred utorkovým programom bolo šesť tímov z najlepších 14 z Metropolitnej divízie. Päť z nich pritom obsadili postupové pozície vo Východnej konferencii. Šiesty pritom má viac bodov, ako tretí tím Atlantickej divízie.

Po utorku sa do čela divízie dostalo New Jersey s 36 bodmi. Bod naň stráca druhý Columbus, Islanders majú 34 bodov. Pozície divokých kariet držia Washington a Pittsburgh s 33 bodmi. Čierny Peter momentálne vychádza na Rangers s 32 bodmi.

Ak všetko pôjde tak, ako doteraz, Blue Jackets, Devils a Islanders by mohli základnú časť skončiť s minimálne 106 bodmi a opäť by sa stalo, že by sa v prvom kole play-off stretli dva elitné tímy, z ktorých jeden by sa musel z bojov o Stanleyho pohár rozlúčiť.

Mimochodom, zo zostávajúcej dvojice tímov, má reálnu šancu zabojovať o play-off aj Carolina, ktorá na rozdiel od Philadelphie zažíva vzostup. Aktuálne síce stráca na Rangers päť bodov, ale odohrala o dva zápasy menej.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu