NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Kto je víťazom výmeny Vegas s Torontom? Pickard určite nie

07. 10. 2017 | Michal Bujna

V piatok sa medzi tímami Vegas Golden Knights a Toronto Maple Leafs uskutočnila výmena, ktorá zahŕňala brankára Calvina Pickarda. Ten nakoniec z tejto situácie nevyšiel najlepšie.

Pickard v poslednej sezóne chytával za Colorado a členom tímu z Las Vegas sa stal na rozširovacom drafte. Očakávalo sa, že bude robiť náhradníka Marc-Andre Fleurymu a jeho pozícia vyzerala byť istá.

Hokejový biznis je však nevyspytateľný a po tom, čo si Vegas stiahlo z waiver listiny mladého Malcolma Subbana z Bostonu, Pickard zostal na vedľajšej koľaji. V piatok bol vymenený do Toronta.

Vegas už získalo náhradného brankára zadarmo a teraz výmenou získalo nádejného útočníka Tobiasa Lindberga a voľbu v šiestom kole draftu 2018. Subban má do budúcna slušný potenciál. Dá sa povedať, že zo situácie Vegas vyťažilo.

Toronto zase neprišlo o veľa. Lindberg pri konkurencii v útoku Maple Leafs bol odsúdený na hranie na „farme“ a šieste kolo draftu nie je veľká strata. Klub pritom získal hĺbku do svojho bránkoviska, čo je vždy plusom.

Lindberg dostane šancu preraziť v menej konkurenčnom prostredí, a tak je Pickard evidentne subjektom, ktorý toho výmenou stratil najviac. V Toronte totiž bude hrať tretie husle, pričom vlani odchytal 50 zápasov NHL s dobrými číslami.

Maple Leafs majú post jednotky obsadený Frederikom Andersonom a na tom sa nič nezmení. Na dva roky majú tiež upísaného Curtisa McElhinneyho, ktorý zostane náhradníkom. Pickard bude môcť byť po pobyte na waiver listine poslaný priamo do záložného tímu z nižšej AHL.

Vegas sa Pickarda snažilo vymeniť už pred zapísaním na waiver listinu, ale Toronto na výmenu pristúpilo až po tom, čo na nej pobudol 24 hodín, pretože tak už nebude riskovať, že by o neho týmto krokom prišlo. Hĺbka v systéme Maple Leafs je teraz veľká – po Andersenovi a McElhinneym sú tu Pickard, Sparks a talentovaný Kaskisuo.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
07. 10. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
07. 10. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
07. 10. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
07. 10. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
07. 10. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
07. 10. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
07. 10. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
07. 10. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
07. 10. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
07. 10. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.