Výmeny & špekulácie

Kto je u Maple Leafs útočníkom číslo dva? Bude z neho potrebná hviezda?

Michal Bujna, 16. 01. 2018 Totonto má ambície jasné – Stanleyho pohár. V ostatných rokoch urobilo v tomto smere veľké pokroky. Stále však práca nie je hotová a stále nie je vyriešená jedna kľúčová otázka – kto je v hierarchii útočníkom číslo dva a je dostatočne kvalitný?

Maple Leafs majú kvalitného trénera, majú aj kvalitného brankára, majú aj solídnu obranu, majú aj svojho centra číslo jeden. Je ním Auston Matthews, najväčšia hviezda tímu. Kto je však v hierarchii útočníkov za ním?

Momentálne sa o túto pozíciu chcú popasovať Mitch Marner a William Nylander. Tí majú v sebe potenciál byť veľkými hráčmi, ale na vlaňajší ročník ďalším rastom nenadviazali. Majú na to, aby boli druhým hviezdnym útočníkom, ktorého tím potrebuje?

Presne to je momentálne obavou vedenia Maple Leafs. Rast tímu je závislí od toho, ako sa bude dariť týmto trom útočníkom. Matthews obavy nevzbudzuje, ale aj on potrebuje hviezdneho parťáka tak, ako má Sidney Crosby Jevgenija Malkina, tak ako mal Pavel Daciuk Henrika Zetterberga, či Jonathan Toews Patricka Kanea.

Maple Leafs majú momentálne v útoku jednu jasnú hviezdu. Tou je spomínaný Matthews. otázkou však je, či majú aj druhú. Či z mladíkov vyrastie ešte aspoň jedna ďalšia skutočná hviezda.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu