Výmeny & špekulácie

Kto by si zaslúžil trofeje po polovice sezóny?

Michal Bujna, 05. 01. 2018 Máme za sebou polovicu sezóny, a tak je vhodný čas pozrieť sa na to, ktorí hráči by si zaslúžili v NHL za svoje výkony individuálne ocenenia. Samozrejme, neobídeme ani trénerov a generálnych manažérov. A nimi vlastne aj začneme.

Jack Adams Award: Gegard Gallant
Vegas je veľkým príbehom tejto sezóny. Odpisovaní nováčik je na čele Západnej konferencie a najväčšiu zásluhu na tom má tréner Gerard Gallant, ktorý do svojich rúk dostal hráčov druhých a tretích formácií, no i tak z nich dostáva výkony, vďaka ktorým by bolo prekvapením, ak by Golden Knights na jar nehrali v play-off.

Generálny manažér roka: David Poile
Spomedzi generálnych manažérov by si trofej zaslúžil David Poile z Nashvillu, ktorého mužstvo ukazuje, že minuloročná účasť vo finále nebola žiadna náhoda. Poile navyše urobil niekoľko zmien, ktoré tím ešte zlepšili – v lete získa Nicka Bonina, Scotta Hartnella či Alexeja Jemelina. Cez sezónu zase Kylea Turrisa. Navyše, jeho prvá draftová voľba, Eeli Tolvanen, by mohla hrať v NHL už koncom sezóny. Momentálne žiari v KHL.

A teraz priestor pre hráčov:

Selke Tropy: Patrice Bergeron
Z pozície najväčšieho favorita na cenu pre najlepšie brániaceho útočníka je ťažké odstaviť Patricea Bergerona. Opora Bostonu v prvých 33 zápasoch zaznamenala 12 gólov a 26 bodov, pričom vyhrala 57 % vhadzovaní a prezentovala sa skvelou prácou smerom dozadu. Jeho útok inkasoval v ostatných 25 zápasoch len jeden gól pri hre v plnom počte hráčov.

Vezina Trophy: Andrej Vasilevskij
Sergej Bobrovskij po výbornom úvode sezóny prepustil svoje miesto najväčšieho favorita na cenu pre najlepšieho brankára svojmu mladšiemu krajanovi, ktorý ukazuje, že nemal žiaden problém s prechodom na post jednotky Tampy Bay. Spomedzi brankárov s minimálne 30 odchytanými dielmi je lídrom s 26 výhrami a 93,7% úspešnosťou zákrokov.

Norris Trophy: Drew Doughty
Erik Karlsson sa v ostatnom čase trápi s vyrovnanosťou výkonov, a tak je top adeptom na cenu pre najlepšieho obrancu ligy obranca Los Angeles. Ten hrá dobre dozadu a má nábeh na najlepšiu sezónu kariéry z ofenzívneho pohľadu. Je veľkým dôvodom, prečo sa tak Kings darí.

Calder Trophy: Brock Boeser
V ostatných týždňoch sa z vyrovnanej skupiny nováčikov vykryštalizoval jeden veľký favorit – Brock Boeser z Vancouveru. Zelenáčov vedie s 21 gólmi, svoj tím vedie s 38 bodmi. Už bol nováčikom mesiaca v novembri i v decembri. Má nábeh na 44 gólov a patrí medzi najlepších strelcov celej NHL.

Hart Trophy: John Tavares
Kapitán Tampy Steven Stamkos povolil nohu z plynu a už nie je taký dominantný. V ostatnom čase sa zase darí Kapitánovi Islanders, ktorý je na ceste za stobodovou sezónou a ktorý urobil hviezdy aj zo svojich spoluhráčov Andersa Leeho a Josha Baileyho. Vďaka ním newyorský tím zostáva v hre o play-off, hoci zadné rady a bránkovisko ťahajú klub dolu.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu