Výmeny & špekulácie

Kto by mohol zabojovať o služby Evandera Kanea?

Michal Bujna, 21. 01. 2018 Čas Evandera Kanea v Buffale sa blíži ku koncu. Kedykoľvek od tohto momentu do 26. februára mu môže zazvoniť telefón, po ktorom sa pôjde rovno baliť. Do ktorého tímu by pritom mohol putovať?Generálny manažér Sabres Jason Botterill údajne od záujemcov žiada štyri veci – voľbu v prvom kole draftu, mladú nádej, podmienečnú draftovú voľbu a hráča, ktorý by hneď mohol hrať na úrovni NHL.

Na prvý pohľad toho žiada veľa, ale ak by nežiadal tak veľa, nikdy by nevyťažil z hráča ako je Kane maximum. Ak aj by niečo zo spomínaného balíka nezískal, o veľa by z neho zrejme neprišiel a stále by to bol pre Buffalo výhodný obchod.

Ktoré tímy by mohli mať o takú výmenu záujem? V prvom rade tie, ktoré chcú bojovať o Stanleyho pohár. Z tých, ktoré sú na postupových priečkach a potrebujú zlepiť ofenzívu, sa ponúkajú najmä dva – San Jose Sharks a Columbus Blue Jackets.

O San Jose sa pritom hovorí, že by sa mohlo pokúsiť udržať si hráča dlhodobo, nie len do konca tejto sezóny, po ktorej mu vyprší platný kontrakt. Samozrejme, o tom by rozhodli týždne po jeho potenciálnom príchode do tímu. Ak by do mužstva nezapasoval, nedávalo by to zmysel.

V hre o Kanea by mohol byť aj Pittsburgh Penguins, ktorý sa v ostatnom čase schopil a na jar by chcel získať majstrovský hetrik. Penguins by však museli získať miesto pod stropom. Nie je pritom tajomstvom, že sa chcú zbaviť obrancu Iana Colea.

Kaneaovi by sa život v San Jose zrejme páčil. Ešte lepšie kalifornské podmienky by mu však mohlo ponúknuť Los Angeles. Kings sa momentálne trápia a hodila by sa im krátkodobá výpomoc do konca tejto sezóny.

Niektorí ľudia dokonca veria, že by mohol kane skončiť v novom tíme Vegas Golden Knights. Základom toho všetkého je však skôr jeho vzťah k zábavnej časti „mesta hriechu“, čo by zrejme s jeho minulosťou nedávalo pre Georgea McPheeho zmysel. Takéhoto hráča od takýchto pokušení chcete držať čo najďalej. Navyše, tímu by nestálo za to obetovať taký balík.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu