Výmeny & špekulácie

Je to možné? Žiaden tréner po polovici sezóny nesedí na horúcom kresle

Michal Bujna, 10. 01. 2018 Sezóna NHL už došla do svojej polovice a je zvláštne, že sme v nej ešte nevideli ani jedného vyhodeného trénera. Vskutku netypické je aj to, že žiaden z kormidelníkom ani nesedí na horúcom kresle.

Možno sa vám to zdá zanedbateľné, ale od ročníka 1966/67 sa až do tejto sezóny nestalo, že by v polovici sezóny neprišiel o miesto žiaden hlavný tréner. Navyše, nevyzerá to tak, že by sa to tak skoro malo zmeniť.

Niekto by mohol ukazovať prstom na Todd McLellana, ktorého Edmonton bol favoritom na titul a teraz čelí reálnej hrozbe absencie v play-off. Generálny manažér Peter Chiarelli mu však vyjadril absolútnu dôveru a neočakáva sa, že by to bol len zahmlievací manéver.

Čo môže byť príčinou, že zatiaľ nebol nikto vymenený? Zrejme hlavne fakt, že tímy, ktoré sú na pozíciách, že by sa u nich čakalo vykopnutie trénera, majú na lavičke relatívne nové tváre, či už ide o Ricka Toccheta v Arizone, Phila Housleyho v Buffale, Travisa Greena vo Vancouveri alebo Boba Boughnera na Floride.

Iný tréneri v tímoch, ktoré by mohli zvážiť trénerskú zmenu, sú zase renomované a etablované mená, či už ide o spomínaného McLellana alebo Joela Quennevillea v Chicagu.

Ďalší tréneri, ktorí mohli byť v ohrození pred niekoľkými týždňami, si svoju pozíciu uchránili zlepšením výkonov ich mužstiev, či už ide o Glena Gulutzana v Calgary, Davea Hakstola vo Philadelphii alebo Billa Peters v Caroline. Niekomu by mohol napadnúť ešte aj Jeff Blashill z Detroitu, ale ani u neho to ešte generálny manažér nevzdáva.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu