Výmeny & špekulácie

Je play-off pre Detroit stratené? Blashill nádej nestráca

Michal Bujna, 31. 01. 2018 Jeff Blashill v minulej sezóne viedol po prvýkrát v kariére tím NHL. Detroit Red Wings vtedy po prvýkrát za štvrťstoročie nepostúpil do play-off. Teraz sa situácia môže zopakovať. Hlavný tréner Červených krídel však nádej nestráca.Detroit je pred dnešným zápasom proti San Jose na 13. mieste Východnej konferencie a stráca 10 bodov na poslednú postupovú pozíciu. K postupu by mu pomohla len šnúra vydarených zápasov. V tejto sezóne však Red Wings nevyhrali ani raz viac ako štyri duely po sebe.

„Áno, minulosť nám nedáva veľké šance. Preto by všetci novinári a všetci ľudia v hokeji teraz vsádzali proti nám. Kde v tom prípade získate sebadôveru? Možnosťou je pohľad do dejín. Kde sa objavil minuloročný záver sezóny Ottawy? Z ničoho nič mali skvelú formu. Neviem, ako došlo k sérii Philadelphie pred pár rokmi, ale zrazu mala formu a nemohla prehrať,“ povedal Blashill pre MLive.

„Viem, že aj my máme hráčov, ktorí by niečoho takého boli schopní. Myslím si, že takmer v každom zápase hráme dobre. Musíme byť lepší len o malý kúsok zápas po zápase, naberať sebadôveru a pokračovať v tom. Chápem, prečo nám ľudia neveria. Nemám s tým žiaden problém. Nestarám sa o to, čo si myslia druhí. Starám sa o to, čo si myslí naše mužstvo. Nakoniec však ani nezáleží na tom, čo si myslíme, ale na tom, čo robíme.“
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2022 NHL.eu