Výmeny & špekulácie

Jágr v NHL končí. Bude hrať za Kladno už v sobotu?

Michal Bujna, 29. 01. 2018 Jaromír Jágr je meno, ktoré sa do dejín zapíše ako meno veľkej hokejovej legendy. Nie vždy však veľkí hráči vedia aj veľkým štýlom opustiť javisko. A žiaľ, radí sa medzi nich aj šesťdesiatosmička.Jágr bol v lete sklamaný, keď s ním Florida nechcela podpísať novú zmluvu. Ona však vedela dobre, čo robí. A aj to zohralo úlohu v tom, že štyridsaťpäťročný rodák z Kladna nemohol dlho nájsť zamestnávateľa. Nakoniec sa dohodol na ročnej zmluve s Calgary Flames.

Jágr odohral za kanadský tím 22 zápasov, v ktorých zaznamenal jeden gól a šesť asistencií. Na ľade sa trápil a párkrát nehral aj pre zranenie dolnej časti tela, s ktorým je na listine zranených hráčov vedený od 31. decembra.

V nedeľu sa však ocitol aj na inej listine. Calgary ho zapísalo na waiver listinu nechránených hráčov. Tímy majú 24 hodín na to, aby si ho zadarmo stiahli. Neočakáva sa to. Čo sa s ním stane potom?

Flames ho s najväčšou pravdepodobnosťou pustia do Európy, kde dohrá sezónu. Hovorí sa o Kladne, ktorého je spolumajiteľom. Olympiáda je mimo hru, ale Jágr by mohol nájsť motiváciu v snahe dostať svoj tím do Extraligy.

Rytieri majú dobrú šancu dostať sa do baráže, ale aby v nej mohol Jágr hrať, bude musieť byť zapísaný do zostavy do stredy 31. januára a bude musieť hrať v každom zvyšnom zápase, vrátane sobotného duelu. Inak totiž nesplní kvótu 15 odohraných zápasov a v baráži hrať nebude môcť.

Do NHL sa už zrejme Jágr nedostane. Už v minulej sezóne to nebolo ono a v tejto sa ukázalo, že je jednoducho na najvyššiu svetovú úroveň starý. Mrzieť ho môže to, že neprekonal rekord Gordieho Howea v počte odohraných zápasoch – chýba mu ich len 38. V 1733 zápasoch zaznamenal 1921 bodov a strelil 766 gólov.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu