Výmeny & špekulácie

Investícia do Radulova sa Stars zatiaľ vypláca

Michal Bujna, 12. 03. 2018 V minulej sezóne tím Dallas Stars nenaplnil očakávania a nepostúpil do play-off. V tejto sezóne sa do bojov o Stanleyho pohár chcel vrátiť, a tak urobil pár zmien. V prvom rade pritiahol brankára Bena Bishopa. Následne si upísal útočníka Alexa Radulova.Po podpise päťročnej zmluvy v hodnote 31,25 milióna dolárov s ruským útočníkom s kontroverznou minulosťou sa rozdelil tábor fanúšikov Dallasu na dve strany – jedny sa tešili, druhí brali podpis skepticky.

Nakoniec to však vyzerá tak, že generálny manažér Jim Nill urobil dobré rozhodnutie. Dallas je späť na ceste do play-off. Po 69 zápasoch má na konte 82 bodov a je na pozíciu prvej divokej karty v Západnej konferencii.

Postup nie je ešte istý, ale je isté, že táto sezóna je z individuálneho hľadiska najvydarenejšia, ktorú Radulov v NHL predviedol. A to jej ešte nie je koniec.

Tridsaťjedenročný Rus hrajúci po boku Tylera Seguina nazbieral 60 bodov v 69 zápasoch. V NHL ich nikdy viac nezískal a nikdy nemal ani lepší bodový priemer. Kým vlani získal 0,71 bodu na zápas (54 bodov v 76 dueloch), v tejto sezóne 0,87.

Radulov je veľmi blízko k tomu, aby si vytvoril aj osobné maximum v počte strelených gólov. Momentálne ich má na konte 25, teda len o jeden menej ako strelil v sezóne 2007/08 v 81 stretnutiach. Vlani strelil 18 gólov.

Z tímového pohľadu je Radulov druhým najproduktívnejším hráčom i druhým najlepším strelcom. Len Seguin ho dokázal v oboch štatistikách predčiť.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu