NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Houston to s NHL myslí vážne. Hokej mu chýba!

17. 11. 2017 | Michal Bujna

Predaj tímu NBA Houston Rockets do rúk Tilmana Fertittu priniesol štvrtému najväčšiemu mestu Spojených štátov amerických nádej, že sa v ňom usadí tím NHL. Nový majiteľ podniká už teraz kroky, ktorými sa k tomu približuje.

To, že to miliardár myslí s NHL vážne dokázalo už aj jeho osobné stretnutie s komisárom ligy Garym Bettmanom v New Yorku. Šéf profiligy k následným špekuláciám povedal: „Ak by Houston vyjadril záujem o organizáciu NHL, pri správnych okolnostiach by to bolo niečo, čo by sme zvažovali.“

O deň neskôr sa k stretnutiu vyjadril aj Fertitta, ktorý potvrdil, že sa snaží priviesť do svojej aréne Toyota Center tím NHL.

„Mám veľký záujem o privedenie NHL do Houstonu, ale bude sa to musieť riešiť tak, aby to dávalo zmysel mojej organizácii, mestu, fanúšikom NHL v našom regióne a aj Rade guvernérov NHL,“ uviedol.

NHL má momentálne 31 tímov a expanzia smerom na západ dáva zmysel – v Západnej konferencii je o jeden tím menej. Často sa spomína Seattle, ale Houston bol už aj v minulosti v oku súťaže.

Oproti Seattlu má niekoľko výhod – má obrovský nevyužitý trh, moderná arénu s postačujúcou kapacitou viac ako 17 000 divákov a potenciál ovplyvniť aj ďalší rozvoj hokeja v Texase a okolí. Vznikla by totiž rivalita medzi ním a Dallasom, čo by pozitívne ovplyvnilo aj Stars.

V minulosti bol prekážkou príchodu NHL do Houstonu bývalý majiteľ Rockets a arény. Bol totiž urazený. Leslie Alexander sa v minulosti pokúšal odkúpiť tím Edmonton Oilers, ale nepodarilo sa mu to. Tím NHL sa pokúšal do mesta priviesť skoro jednu dekádu. Po neúspechu sa zaviazal, že do Houstonu nepustí tím, ktorý by nevlastnil on sám.

Výhodou Houstonu je aj fakt, že hokej má v meste tradíciu a momentálne mu chýba. V minulosti dokázal podporovať dva profesionálne tímy – Houston Aeros vo WHA, čo bola konkurencia NHL a za tím hral aj Gordie Howe, a Houston Aeros v AHL. Tento tím by v meste pôsobil dodnes, nebyť Alexandreho.

Tím AHL sa musel presťahovať po tom, čo po vypršaní starej nájomnej zmluvy požadoval Alexandre o 300 % vyššie ročné nájomné. Prečo? Lebo starú halu v meste vlastnil majiteľ Aeros, ktorý svojmu tímu dával lepšie termíny ako basketbalovému klubu Alexandera. Ten po otvorení Toyota Center v roku 2003 robil to isté, až kým nedošlo k jeho definitívnej odplate. Aeros sa nakoniec presťahovali do Iowy.

NHL by bola prínosom pre Houston, uspokojila by fanúšikov i majiteľa arény. Houston by bol zase prínosom pre NHL ako štvrté najväčšie mesto a piata najväčšie metropolitná oblasť v USA s neustálym rastom. Znie teda logicky povedať, že je len otázkou času, kedy sa liga objaví aj na juhu Texasu.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
17. 11. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
17. 11. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
17. 11. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
17. 11. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
17. 11. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
17. 11. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
17. 11. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
17. 11. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
17. 11. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
17. 11. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.