Výmeny & špekulácie

Hischier vs. Patrick: Švajčiar zatieňuje ospevovaného Kanaďana

Michal Bujna, 13. 12. 2017 Niekoľko rokov bol za potenciálnu draftovú jednotku v roku 2017 projektovaný Nolan Patrick. Jeho zranenia situáciu zamotali a nakoniec si New Jersey z prvého miesta vybralo Nica Hischiera. Patrick z druhého miesta putoval do Philadelphie. Ako sa im darí v úvode ich kariér?Obaja v tréningových kempoch zaujali natoľko, že si ich tímy ponechali v NHL. Po prvých dvoch mesiacoch sezóny sa však dá skonštatovať, že Devils sa rozhodli správne a Flyers zostáva nádej, že ich želiezko v ohni ešte svoj potenciál naplní v budúcnosti.

V úvode sezóny je Hischier platnejším hráčom ako Patrick, ktorý nezostal dlžný svojej povesti z nedávnej minulosti a vynechal už deväť zápasov pre zranenie hornej časti tela (otras mozgu).

Mladučký Švajčiar odohral doteraz všetkých 30 zápasov, v ktorých nazbieral veľmi pekných 20 bodov za päť gólov a 15 asistencií. V priemere hráva viac ako 16 minút na zápas a po Taylorovi Hallovi je druhým najproduktívnejším hráčom tímu, ktorému patrí tretie miesto vo vyrovnanej Metropolitnej divízii.

Pre porovnanie devätnásťročný Kanaďan odohral 21 zápasov, v ktorých strelil len dva góly a pridal len štyri asistencie. V priemere hráva 12 minút na zápas a v tíme, ktorý je vo Východnej konferencii dve pozície za hranicou postupu, mu v produktivite patrí 13. priečka.

Hráč
Z
G
A
B
B/Z
Čas
Nico Hischier
30
5
15
20
0,67
16:11
Nolan Patrick
21
2
4
6
0,29
12:00

Kým Devils hovoria, že osemnásťročný Hischier hrá ako starší a skúsenejší hráč, Flyers obhajujú Patricka, že je ešte to len devätnásťročný chlapec a na NHL si zvyká. Na jeho obhajobu možno povedať, že mu prvú sezónu ovplyvnili zranenia, ktoré mu obmedzili aj letnú prípravu.

Najdôležitejšie však aj tak bude to, ako si obaja hráči budú počínať v budúcnosti. Lámať nad niekým palicu po dvoch mesiacoch je zbytočné. Patrick má veľký potenciál a v zvyšku tejto sezóny musí robiť len to, že sa bude neustále krok po kroku zlepšovať.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu