NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Hickey: Situácia v Ottawe je nechutná. Bettmanovi je hokej v Kanade ukradnutý

14. 11. 2017 | Michal Bujna

Renomovaný kanadský novinár Pat Hickey z denníka Montreal Gazette sa zaradil medzi kritikov práce komisára Garyho Bettmana, pokiaľ ide o podporu hokeja severne od kanadsko-amerických hraníc.

Komisár NHL bol cez víkend vo Švédsku, kde okrem iného spochybnil udržateľnosť organizácie Ottawa Senators, pokiaľ sa v centre mesta nevybuduje nová aréna. Podobne sa už vyjadroval aj o budúcnosti Calgary Flames.

V oboch prípadoch organizácie očakávajú, že sa náklady na výstavbu nových arén pokryjú daňoví poplatníci. Bettman dostáva komunity pod tlak tým, že naznačuje možnosť sťahovania organizácií do iných miest.

„Takéto argumentovanie je rastúcim trendom v svete profesionálneho športu, kde majitelia miliardári naťahujú ruky a čakajú na to, že im daňoví poplatníci pomôžu s rastom ich biznisu,“ tvrdí Hickey.

„Najmä situácia v Ottawe je nechutná, pretože miliardár Eugene Melnyk nepozná bremeno bežného daňového poplatníka a ani sa oň nestará, pretože sa rozhodol, že sa vyhne plateniu daní tým, že si postavil rezidenciu na Barbadose. Svoje kanadské korene objavil pred dvoma rokmi, keď potreboval život zachraňujúci transplantáciu pečene.“

Hickey vyzýva, aby novú arénu v Ottawe zafinancoval samotný Melnyk a aby sa peniaze z daní využili na niečo, čo bude prospešné pre bežných ľudí.

„Ak majitelia v Ottawe a Calgary nie sú spokojní so svojimi arénami, je jedná nová v Quebec City, ktoré žobroní o príchod tímu NHL,“ poznamenal expert.

Bettman tento trend podporuje a podľa Hickeyho by mal viac pozornosti venovať iným, dôležitejším záležitostiam, ako je lobovanie v prospech majiteľov súkromných spoločností vlastniacich tímy NHL. Nadhodil napríklad problematiku otrasov mozgu či problémy ligy v Caroline, Arizone a na Floride.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
14. 11. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
14. 11. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
14. 11. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
14. 11. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
14. 11. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
14. 11. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
14. 11. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
14. 11. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
14. 11. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
14. 11. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.