NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Halák inkasoval štyri góly, Tatar bodoval

20. 11. 2017 | Michal Bujna

V piatich nedeľných zápasoch NHL sa predstavili len dvaja Slováci a jeden Čech. Do bodovania sa zapísal Tomáš Tatar, Jaroslav Halák pri návrate neuspel, Tomáš Nosek sa ako jediný tešil z výhry.

Jaroslav Halák sa po trojzápasovej odmlke vrátil do brány, aby urobil 28 zákrokov pri prehre Islanders 2:4 s Carolinou. Svoje čísla si zhoršil na 89,6% úspešnosť zákrokov a priemer 3,15 inkasovaného gólu na zápas.

Z výhry sa netešil ani Tomáš Tatar, ktorý zaznamenal asistenciu, svoj deviaty bod v sezóne, pri prehre Detroitu 3:4 s Coloradom, o ktorej v predĺžení rozhodol Nathan MacKinnon. Red Wings pritom viedli ešte v druhej polovici tretej tretiny 3:1.

Víťazstvo oslávil len Tomáš Nosek, ktorý však pre zmenu nebodoval. Vegas porazilo Los Angeles 4:2 a dotiahlo sa naň len na rozdiel jediného bodu. Na lídra Pacifickej divízie má pritom dva zápasy k dobru. V ďalším zápasoch Slováci ani Česi nehrali.