Výmeny & špekulácie

Generálny manažér Stars: Sme otvorení všetkému

Zdroj: SlovakNHL.sk, 16. 02. 2019 Tím Dallas Stars by si chcel pred uzávierkou prestupového obdobia vylepšiť svoju ofenzívu, ale prakticky je otvorený čomukoľvek, ak by vedenie uznalo cenu výmeny za vhodnú.

„Sme otvorení všetkému,“ povedal generálny manažér Jim Nill. „Je veľa tímov, ktoré pre vyrovnanosť v tabuľke čakajú, kam to všetko povedie. Nasledujúce dva týždne bude teda treba sledovať pozorne. Sme veľmi otvorení výmene, ak by nás vylepšila. Ak zostaneme v hre, tak sme otvorení posilňovaniu nášho mužstva.“

Nill nevylučuje ani to, že by sa texaský tím rozhodol posilniť o hráčov s končiacimi zmluvami, aby si vylepšil šance na konci ročníka. Dokonca, ak by to aj znamenalo vzdať sa mladého hráča alebo nádeje.

Stars síce prehrali tri z posledných štyroch zápasov, ale stále zostávajú nad čiarou. Momentálne im patrí prvá divoká karta v Západnej konferencii so štvorbodovým náskokom pred prvým tímom na nepostupovom mieste. Majú pritom rovnaký počet bodov ako tretí tím Centrálnej divízie, St. Louis.

Kým s priemerom inkasovaných gólov 2,56 je Dallas druhým najlepším tímom NHL, s priemerom 2,54 streleného gólu na zápas je tretí najhorší. Má pritom len troch hráčov, ktorý strelili aspoň 10 gólov – Tylera Seguina (24), Jamieho Benna (19) a Alexa Radulova (15). Z toho vyplýva potreba po útočníkovi.

„Momentálne sa góly strieľajú ťažko. Vidíte zápasy, každý tím už hrá ako v play-off. Teraz to vyzerá tak, že každý duel končí 2:1, 3:2. Je ťažké strieľať góly s tým, kam sa hra uberá. Ak by sme mohli pridať trochu ofenzívy, pridali by sme ju. Nikdy jej nemôžete mať dostatok,“ dodal Nill.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu