Výmeny & špekulácie

Gáboríka dnes čaká veľký moment jeho úspešnej kariéry

Michal Bujna, 15. 12. 2017 Slovenský útočník Marián Gáborík sa v dnešnom zápase Los Angeles proti Rangers zapíše do dejín ako hráč, ktorý v NHL odohral tisíc zápasov. Jeho kariérny míľnik navyše príde na ľade jeho bývalého tímu, na ľade na ktorom sa zapísal navždy do histórie.Gáborík práve na newyorskom ľade strelil päť gólov a pridal jednu asistenciu v nezabudnuteľnom zápase, ktorý sa odohral skoro presne pred 10 rokmi. Vtedy ešte hrával za Minnesotu. Potom v Madison Square Garden hrával štyri roky ako miestny „Jazdec“.

„Prídu aj nejaké emócie, ale pravdepodobne až pred tým zápasom. Budem sa ho snažiť brať ako bežný zápas, ale som si istý, že tam emócie a podobné veci budú,“ povedal Gáborík, ktorý v NHL debutoval v sezóne 2000/01, hneď po drafte, na ktorom sa stal celkovou trojkou.

Už tridsaťpäťročný Trenčan po newyorskom pôsobení zamieril do Columbusu, za ktorý odohral len 34 zápasov. Posledných päť rokov hráva za Los Angeles. Tisíc zápasov už mohol dosiahnuť aj podstatne skôr, ak by ho nesužovali tak často zranenia.

Napriek tomu je to úctyhodný medzník, ktorý v histórii NHL dosiahlo 313 hráčov a len šesť Slovákov. „Gabby“ napodobní Stana Mikitu (1396), Zdena Cháru (1379), Mariána Hossu (1309), Petra Bondru (1081), Miroslava Šatana (1050) a Michala Handzuša (1009).

Po 999 zápasoch má na konte 800 bodov pekne rozdelených na 400 gólov a 400 asistencií. Bolo by pekné, ak by toto konto rozšíril v piatok a ukončil trojzápasovú sériu bez bodu. Inak v tejto sezóne zaznamenal štyri góly a dve asistencie v 10 zápasoch.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu