Výmeny & špekulácie

Gáborík sa vrátil a bodoval. Tatar, Hertl, Krejčí a Pastrňák skórovali + video

Michal Bujna, 25. 11. 2017 Piatok bol z pohľadu Slovákov v NHL pomerne vydarený – traja bodovali a do akcie sa vrátila niekdajšia hviezda. Česi dokázali nazbierať sedem bodov a traja aj skórovali.

Slovenský útočník Marián Gáborík odohral v piatok svoj prvý duel po operácii kolena a hneď sa prezentoval peknou prihrávkou na gól Anžeho Kopitara. Na ľade Arizony však tento gól k výhre neviedol. Coyotes uspeli 3:2 po predĺžení. „Gabby“ odohral necelých 14 minút.

Zo Slovákov sa ako jediný do čierneho trafil Tomáš Tatar, ale ani jeho siedmy gól v sezóne neviedol k úspechu tímu. Detroit podľahol na ľade Rangers 1:2 po predĺžení.

Tretím Slovákom s bodom bol Peter Cehlárik (zápas nedohral pre zranenie), ktorý asistoval pri druhom góle Davida Krejčího v sezóne. Ten už k výhre viedol – Boston porazil Pittsburgh 4:3, pričom Krejčí zaznamenal aj asistenciu a stal sa treťou hviezdou duelu.

Gól v zápase strelil aj David Pastrňák, bol jeho 11. v ročníku a bol nakoniec víťazný:

Svoj štvrtý gól v sezóne strelil Tomáš Hertl, ktorého San Jose však podľahlo Vegas 4:5 po predĺžení.

Do bodovania sa z Čechov zapísali aj Lukáš Sedlák, ktorý zaznamenal jednu asistenciu pri výhre Columbusu 5:2 nad Ottawou, a Jakub Voráček, ktorý dvoma asistenciami pomohol Philadelphii k vedeniu 4:2. Nakoniec však jeho tím prehral s Islanders 4:5 po predĺžení a pripísal si siedmu porážku v rade.