NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Faksa zažiaril s hetrikom, Halák opäť úspešný + video

29. 11. 2017 | Michal Bujna

Z hráčov z Česka a Slovenska sa v desaťzápasovom utorkovom programe NHL zviditeľnil najviac Radek Faksa, ktorý strelil svoj prvý hetrik v kariére.

Dvaja muži rozhodli o výhre Dallasu 3:0 nad Vegas. Brankár Ben Bishop vychytal čisté konto a český útočník Radek Faksa zažiaril, keď v druhej tretine strelil čistý hetrik. Po ňom má na konte osem gólov a 12 bodov. Jeho tri góly padli v priebehu necelých siedmich minút.

Z gólu sa v utorok aj vďaka šťastiu tešil už len obranca Roman Polák, ktorý svojím prvým gólom v sezóne nasmeroval Toronto k výhre 4:1 nad Calgary, ktoré si muselo poradiť bez zraneného Jaromíra Jágra (dolná časť tela).

V akcii sme videli aj brankárov. Michal Neuvirth inkasoval 3 góly z 34 striel pri prehre Philadelphie 1:3 so San Jose, ktorá bola pre Flyers deviata po sebe. Jakub Voráček asistoval. Ondřej Pavelec sa dostal do brány v závere druhej tretiny, zastavil 19 striel z 21, ale prehre Rangers 4:5 s Floridou už nezabránil.

Druhý newyorský tím sa z víťazstva tešil a zásluhu na tom mal aj Jaroslav Halák. Ten odchytal druhý zápas po sebe a pripísal si druhú výhru po sebe. S 23 zákrokmi doviedol Islanders k triumfu 5:2 nad Vancouverom.

Po asistencii si z Čechov pripísali aj Ondřej Palát, ktorého Tampa zdolala Buffalo 2:0, a Jan Rutta, ktorého Chicago podľahlo Nashvillu 2:3. Richard Pánik odohral len zhruba osem minút. Nebodoval ani Tomáš Tatar, ktorého vo vzájomnom súboji porazil Marián Gáborík. Pripísal si svoju druhú asistenciu od návratu a jeho L.A. porazilo Detroit 4:1.