Výmeny & špekulácie

Erik Karlsson – superhviezda, ktorej osud je neistý

Michal Bujna, 22. 02. 2018 Medzi najväčších adeptov na výmenu pred pondelkovou uzávierkou prestupového obdobia v NHL patria útočníci Rick Nash a Evander Kane. Je však potrebné sledovať aj osud Erika Karlssona. Okolo budúcnosti kapitána Senators je cítiť veľkú dávku neistoty.Ako by sa dala zhrnúť situácia švédskej superhviezdy pár dní pred prestupovou uzávierkou?

Svojím vyjadrením v úvode sezóny, že nedá Ottawe zľavu pri rokovaniach o novej zmluve a že bude chcieť mať plat, aký si zaslúži bez ohľadu na to, kde ho dostane, odštartoval intenzívne a časté špekulácie o svojej budúcnosti.

Ottawa patrí medzi najhoršie tímy Východnej konferencie a do uzávierky ide s ambíciami predávať. V mužstve má niekoľko adeptov na výmenu, ale výmena samotného kapitána nie je práve najpravdepodobnejšie.

Jej prekážkou sú dva činitele: 1. stále tu existuje šanca, že sa obe strany dohodnú na novej zmluve, čo je prioritou Senators; 2. potenciálny záujemca by musel zaplatiť príliš vysokú cenu.

Senators sa s ním nemajú kde ponáhľať, ale jedna vec by ich mohla stimulovať k výmene – ak by sa vďaka nej zbavili aj Bobbyho Ryana, teda hlavne jeho drahého kontraktu.

Aj preto generálny manažér Pierre Dorion údajne dal svojím kolegom v lige vedieť, že ak by si spolu s Karlssonom zobrali aj Ryana, tak by na hviezdneho obrancu znížil cenu.

Zvyšuje to nejako dramaticky pravdepodobnosť Švédovej výmeny? Ani nie. Ryan má totiž kontrakt platný až do konca sezóny 2021/22 a jeho cap-hit je 7,25 milióna dolárov. Problém? Ryan v ostatných sezónach nepodáva výkony, aké by mal a navyše, trápia ho neustále problémy s rukou.

Bude niekto riskovať, že mu zostane na krku preplatený hráč v neoptimálnom zdravotnom stave, aby toho tak či tak obetoval veľa za zisk Karlssona? Pravdepodobne nie. Preto jeho výmenu pred pondelkom netreba očakávať. Najskôr by sa mohla stať realitou v lete, ak k nej vôbec niekedy dôjde. V NHL je však od roku 1988 možné všetko. Wayne Gretzky...
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu