Výmeny & špekulácie

Ekonomická situácia Flames znepokojuje komisára NHL

Michal Bujna, 03. 03. 2018 Komisár NHL Gary Bettman je znepokojený finančnou situáciou tímu Calgary Flames, ktorá sa podľa jeho slov neustále zhoršuje. Môže za to najmä fakt, že klub hráva v starej hale Scotiabank Saddledome.

Bettman v piatok navštívil Calgary, kde miestnym novinárom pesimisticky povedal, že nevidí základy pre to, aby sa situácia zlepšila. V meste je totiž nevyhnutné postaviť novú arénu, čo však bez podpory meste nepôjde.

Starosta mesta Nasheed Nenshi nedávno zdôraznil, že podporiť finančne návrh Flames na vybudovanie modernej arény v hodnote 500 miliónov dolárov by bolo príliš veľké bremeno pre daňových poplatníkov.

„Nie je tam nič nové, čo by som vám mohol k tomu povedať. Táto aréna je najstaršia v celej lige a nie sú tu žiadne vyhliadky toho, že bude nahradená,“ skonštatoval Bettman.

Flames v minulosti prispievali finančne do programu prerozdeľovania hokejových príjmov ako jeden z ekonomicky silných tímov. Momentálne je však klub v pozícii tímu, ktorý podporne „dávky“ poberá. Budúcnosť a finančná stabilita bez novej haly nie je ružová.

„Zvykli byť tímom z najlepšej desiatky. Calgary je jeden z našich najväčších trhov, ale opäť je problémom aréna,“ povedal Bettman.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu