Výmeny & špekulácie

Ekman-Larsson chce zostať v Arizone. Zostane však?

Michal Bujna, 09. 03. 2018 Hviezdny obranca Oliver Ekman-Larsson sa môže v lete 2019 stať neobmedzeným voľným hráčom podobne ako Drew Doughty či Erik Karlsson. Na rozdiel od nich dvoch však hráč Coyotes nekladie taký dôraz na peniaze.Doughty otvorene povedal, že chce od novej zmluvy veľa peňazí. Karlsson sa tiež netajil tým, že chce mať taký plat, aký si zaslúži bez ohľadu na to, kde ho dostane. Ekman-Larsson však k tomu pristupuje inak a jeho prioritou je zotrvanie v Arizone.

„Sú to len peniaze. Tie vám neprinesú šťastie. Môžu vám život trochu uľahčiť, ale neprinesú vám šťastie. Cítim, že šťastní ste vtedy, keď ste okolo dobrých ľudí. A ja cítim, že to tu mám. Toto je miesto, kde chcem byť,“ povedal nedávno.

Ekman-Larsson zostal v úvodných rokoch svojej kariéry v tieni Doughtyho i Karlssona. Z časti za to môže fakt, že celú kariéru strávil v jednom z najchudobnejších a najmenej viditeľnejších tímov NHL. V play-off bol len raz.

Pre Coyotes je dobrou správou, že chce zostať. To, či aj zostane, však vo veľkej miere závisí aj na samotnom tíme. Ten by bol rád, ak by švédsky bek ukázal trochu viac vodcovstva a snahy dosiahnuť s tímom veľké veci, podobne, ako to robia dve hviezdy z L.A. a Ottawy.

„Keď sa pozriete na najlepších obrancov ligy – Doughtyho, Karlssona – aj on musí chcieť byť v tom zozname. Očakávam, že na ňom bude, pretože je to v jeho silách,“ povedal tréner Rick Tocchet. „Myslím si, že akýkoľvek športovec si na niečo zvykne, tak poľaví. Viem, že ak chcete vyhrať, musíte byť v nepohodlí. On vie, že musí robiť nepohodlné veci, aby bol lídrom.“

Ekman-Larsson zažil vlani ťažký ročník. Na ľade sa mu nedarilo tak ako v minulosti a nemal ani také dobro čísla. Prešiel si však nie len úmrtím vlastnej matky, ale počas celej sezóny ho trápil zlomený prst. V tejto sezóne si zvykal na nový systém nového trénera. A ten je s pokrokmi spokojný.

Generálny manažér John Chayka viackrát v tejto sezóne povedal, že by rád predĺžil zmluvu s Ekman-Larssonom, ale nevylučuje, že by obranca stále mohol byť vymenený. Pravdepodobnosť výmeny by mohlo zvýšiť to, ak by tím vyhral draftovú lotériu. V hre je totiž obranca Rasmus Dahlin, ktorý by ho mohol pre budúcnosť nahradiť.

Ekman-Larsson chce byť lídrom a chce vyhrávať. Otázkou je, či sa mu to podarí v Arizone.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu