Výmeny & špekulácie

Dvaja tréneri AHL, ktorí majú blízko k NHL I.

Michal Bujna, 08. 02. 2018 Cesta k trénerskej pozícii v NHL často vedie cez nižšiu AHL. Až 23 z 31 hlavných trénerov v NHL má skúsenosti z Americkej hokejovej ligy. V nej sú aj v súčasnosti tréneri, ktorí sú na dobrej ceste za povýšením.

Oficiálna ligová stránka vybrala štyroch adeptov, ktorí majú k Národnej hokejovej lige blízko. Tento týždeň vypichla dvoch z Východnej konferencie:

Sheldon Keefe, Toronto Marlies (Toronto Maple Leafs)
Keefe je vo svojej tretej sezóne v AHL a veľmi dobre zvládal spojiť dokopy dva ciele – rozvoj mladíkov a rozvoj víťaznej kultúry. Marlies sú v tejto sezóne dominantným tímom Východnej konferencie a získali 75 % možných bodov. Tím je na dobrej ceste napodobniť ročník 2015/16, v ktorom mal tretiu najlepšiu bilanciu v ligovej histórii. V tom čase bol Keefe nováčikom na lavičke.

Jay Leach, Providence Bruins (Boston Bruins)
Niekdajší tvrdý obranca je vo svojej prvej sezóne v pozícii trénera AHL po tom, čo predošlé dve sezóny zbieral skúsenosti ako asistent. Tie zbieral aj v Nemecku, kde pomohol Mannheimu k titulu. Po návrate do Severnej Ameriky najskôr pôsobil pod Mikeom Sullivanom vo Wilkes-Barre/Scranton a následne pod Clarkom Donatellim. Vlani prišiel do Providence, ktoré sa dostalo do konferenčného finále. Providence je pritom známe tým, že produkuje trénerov pre NHL. Príkladom sú Laviolette, Sullivan, Cassidy či Gordon.

Trénerov zo Západnej konferencie zverejní ligový web budúci týždeň.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu