NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Desať radikálnych úprav týkajúcich sa zápasu hviezd

25. 10. 2017 | Michal Bujna

Pred pár týždňami sme vás informovali, že NHL zvažuje zrušenie zápasu hviezd. Vzhľadom na klesajúcu kvalitu tejto exhibície je to pochopiteľné. Ako by sa však dala vylepšiť, aby znova nadobudla svoju niekdajšiu popularitu?Experti z televízie Sportsnet prišli s desiatimi vylepšeniami, z ktorých niektoré sú realistické a niektoré až tak nie. Posledné dve sú natoľko radikálne, že s exhibíciou vôbec nepočítajú:

1. Medzinárodný turnaj na spôsob golfového Ryder Cupu
Mohlo by dôjsť k návratu duelov medzi Severnou Amerikou a zvyškom sveta, ktorý by mohol dokonca zavítať aj do Európy. V hre by bola hrdosť i medzinárodný záujem o duel. Problém by však bol zrejme s časom a priestorom v hustom rozpise.

2. Zápas pod holým nebom
Oživilo by to zápas hviezd, ale v posledných rokoch už bolo zápasov pod holým nebom toľko, že by to z dlhodobého hľadiska zrejme neprospelo im ani exhibícii. Za experiment by to však stáť mohlo.

3. Séria proti hviezdam KHL
V nadväznosti na zápasy medzi hviezdami NHL a Sovietskou reprezentáciou by liga mohla svoje hviezdy poslať do zápasu alebo série proti hviezdam KHL. V hre by tak bola aj hrdosť. Nepravdepodobné je to však preto, že NHL stále vníma KHL ako najväčšiu konkurenciu, a tak by ju nechcela takto zviditeľňovať.

4. Výber hviezd proti šampiónovi
Tento formát zápasu hviezd sa využíval počas éry Original Six. Experti z televízie túto myšlienku majú radi, ale myslia si, že jej čas je už definitívne skončený.

5. Výber hviezd proti hostiteľovi
Je to rovnaká myšlienka ako tá predošlá, len namiesto šampióna by hralo mužstvo, ktorého organizácia by exhibíciu hostila. To by pomohlo zvýšiť záujem o miestne tímy na trhoch, ktoré podporujú podporu.

6. Rovnaký formát, ale väčšia motivácia
Najväčším problémom súčasných zápasov hviezd je nedostatok snahy hráčov. Nemajú však dôvod, aby hrali naplno. Experti navrhuje ponechanie turnajového formátu, ale v hre piatich proti piatim, a ako motiváciu dva body pre každý tím z divízie, ktorá turnaj vyhrá.

7. Vynechanie zápasu, ponechanie súťaží zručností
Populárnejšie ako samotný nedeľný zápas sú sobotné súťaže zručností. Sú zábavné a plné nezabudnuteľných momentov.

8. Zápas mladých hviezd
Výber Severnej Ameriky do 23 rokov na Svetovom pohári ukázal, že mladíci vedia hrať energický a zaujímavý hokej, ktorý je radosť sledovať. Takýto zápas by dal svetu skvelú možnosť, ako ich lepšie spoznať. Sportsnet by vybrala toto riešenie.

9. Žiadny zápas pre výluku
Keď máte pochybnosti, obráťte sa na klasické riešenie. Televízie v tomto prípade myslí výluku, ktorá hrozí v sezóne 2020/21.

10. Definitívne zrušenie exhibície
Úplne zrušenie zápasu hviezd by umožnilo o trochu lepšie rozložiť zápasy základnej časti, prípadne by mohol ročník končiť o trochu skôr.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
25. 10. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
25. 10. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
25. 10. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
25. 10. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
25. 10. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
25. 10. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
25. 10. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
25. 10. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
25. 10. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
25. 10. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.