NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Debut Christiána Jaroša podrobne

11. 10. 2017 | Michal Bujna

Christian Jaroš dostal v utorok šancu splniť si svoj sen. Zahral si v NHL. Šikovný slovenský obranca odohral pri výhre Ottawy 3:2 (po nájazdoch) nad Vancouverom len šesť minút a 22 sekúnd, no jeho výkon bol veľmi dobrý.

„Cítim sa naozaj dobre. Bol som rád, že som sa mohol dostať na ľad s týmito hráčmi. Bol som nervózny, ale po prvom striedaní to zo mňa všetko opadlo,“ povedal mladý Košičan po zápase.

Jaroš v zápase nebodoval, ale prezentoval sa troma bodyčekmi. Po jednom z nich súper otestoval jeho nervy. Nedal sa však vyprovokovať k zbytočnému trestu a oslabeniu svojho tímu.

S kým nastupoval? Keďže bol až siedmym obrancom, nenastupoval do hry pravidelne. Preto aj taký nízky čas. Inak si zahral po boku skúseného Diona Phaneufa, ale aj Fredrika Claessona či Marka Borowieckiho.

Prvé striedania absolvoval v piatej minúte prvej tretiny. V nej nakoniec naskočil do hry štyrikrát. V druhej absolvoval tiež štyri striedania, v tretej päť. V oslabeniach a presilovkách, samozrejme, nehral.

Na dvadsaťjedenročného mladík hral výborne a ukázal, že s ním do budúcnosti treba v NHL počítať. To je veľmi dobrá správe pre slovenského fanúšika, ktorý si už zvykol, že v kanadsko-americkej profilige počty Slovákov rok čo rok klesajú.