Výmeny & špekulácie

Darling zaostáva a Ward si pýta naspäť post jednotky

Michal Bujna, 23. 12. 2017 Pred sezónou urobila Carolina dve brankárske transakcie, ktoré sa stretli u fanúšikov s nadšením – zbavila sa Eddieho Läcka a získala Scotta Darlinga, ktorý bol predtým viac ako spoľahlivým náhradníkom v Chicagu.Darling podával v minulých sezónach také dobré výkony, že to viedli k presvedčeniu, že pozíciu brankárskej dvojky už v NHL prerástol. Šancu dostal v Raleigh, kde sa od neho čakalo veľa. Až toľko, že bol na druhú koľaj odsunutý dlhoročný Hurikán Cam Ward.

Darling síce svoju premiéru v novom drese vyhral, ale príliš neoslnil. Potom sa rozbehol, ale tím vyhrával nepravidelne. Časom jeho výkony začali kolísať a z posledných siedmich štartoch vyhral len jeden jediný, z posledných desiacich dva.

V ostatnej dobe tak dostáva viac priestoru ako predtým muž, ktorý Hurricanes vychytal Stanleyho pohár. Ward naposledy potvrdil formu vo štvrtok, kedy 28 zákrokmi pomohol k cennej výhre 4:1 nad silným Nashvillom.

Tridsaťtriročný rodák zo Saskatoonu, ktorý sa posunul na 29. miesto historického poradia s 302 výhrami, vyhral svoj tretí štart po sebe a body priviedol tímu v posledných piatich štartoch. V tejto sezóne má bilanciu 7-2-1 s 91,1% úspešnosťou zákrokov.

Síce jeho úspešnosť nie je elitná, no ukazuje, že Ward nie je pripravený zmieriť sa s postom dvojky. A je aj lepšia ako tá Darlingova. Ten má úspešnosť zákrokov 89,6 %, pričom jeho bilancia je 8-10-6. Vlani mal 92,4% úspešnosť zákrokov. To však, samozrejme, chytal za silnejší tím.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu