Výmeny & špekulácie

Dallas konečná napĺňa svoj potenciál

Michal Bujna, 19. 01. 2018 Dallas je síce momentálne len na pozícii divokej karty, ale v nabitej Centrálnej divízii to nemá ďaleko k trom tímom pred ním. V tejto sezóne ukazuje významné zlepšenie a ak by nebolo slabšieho začiatku, tím by bol vyššie aj v tabuľke.Stars vyhrali štyri zápasy z posledných šiestich a osem z posledných 12. Po tom, čo vlani chýbali v play-off, sú na správnej ceste za návratom do bojov o Stanleyho pohár.

Najväčším dôvodom zlepšenia tímu je, že nový tréner Ken Hitchcock začal klásť väčší dôraz na defenzívu. Kým vlani tím inkasoval 3,17 gólu na zápas a bol v tomto smere druhý najhorší, v tejto sezóne je s priemerom 2,68 na 9. mieste.

Nepatrne sa znížil aj počet striel, ktorým Dallas čelí. A to sa medziročne zvýšila početnosť streľby v lige skoro o dve strely na zápas. Kľúčové však je, že Stars znížili počet streleckých šancí súperov z 29,2 na 25,71. Z 28. miesta pokročili na prvé!

Ruka v ruke so zlepšenou defenzívnou hrou ide aj zlepšenie v oslabeniach, ktoré patria medzi rozhodujúce faktory v zápasoch. Vlani bol tím najhorší v celej súťaži so 73,9% úspešnosťou, aktuálne mu patrí 13. miesto s 81,9% úspešnosťou oslabení.

Kým útok nebýval v ostatných sezónach problémom, nie je ním ani v tejto sezóne a príchod Alexa Radulova sa ukázal ako za správny. A aj bránkovisko s Benon Bishopom na čele je spoľahlivejšie.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu